Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Ceraukste Agro» atsakās no inovatīvi veidotā piena ganāmpulka 8

Bauskas novada Ceraukstes pagasta SIA «Ceraukste Agro» saimnieks Andis Maskalis pērn novembrī likvidējis piena ražošanas virzienu, saglabājot tikai graudkopības nozari.

Kā zemnieks skaidro «Bauskas Dzīvei», lēmumu par ganāmpulka likvidēšanu lika pieņemt finansiāli argumenti, proti, zemā piena iepirkuma cena neļāva segt ražošanas izdevumus: «Trešdaļa ganāmpulka pārdota uz Poliju, divas trešdaļas – uz Dobeles novada saimniecību. Daļēji iztirgota speciālā tehnika un lopbarība. Lopkopības radītie zaudējumi ar šiem ieņēmumiem ir dzēsti.»

A. Maskalis nedomā, ka nākotnē varētu atjaunot piena ražošanu, jo tai vajadzīgi lieli ieguldījumi, bet turpinās nodarboties ar graudu un rapšu audzēšanu, kas Zemgalei esot stabilāks un piemērotāks biznesa virziens. Saimniecībā kopumā apstrādā 970 ha zemes.

Kā liecina žurnālā «Lopkopis» apkopotie Lauksaimniecības datu centra rādītāji, «Ceraukste Agro» vēl pērn septembrī bija valsts ražīgāko piensaimniecību vidū, izslaukums tajā vidēji bija 8160 kg no govs gadā. 2014. gadā «Ceraukste Agro» bija pirmā Baltijā, kur izmantoja inovatīvu meklēšanās noteikšanas sistēmu govīm piesietās turēšanas apstākļos. Arī gotiņu grūsnību un atnešanās procesu A. Maskaļa saimniecībā kontrolēja digitāli, nodrošinot lopiem labāku veselību.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

paldies

valdībai, kura aizņemta ar amatu dalīšanu un bēgļu uzņemšanu. Jo ne reizi neesmu dzirdējis, ka valdība būtu sasaukusi ārkārtas sēdi, strādājusi naktīs vai uzupurējusies SAVU IEDZĪVOTĀJU UN NODOKĻU MAKSĀTĀJU VĀRDĀ, bet kad runa iet par Gruzijas karu (Kalniete sasauca sēdi pat naktī), par Ukrainas karu, par Sīrīji, bēgļiem u.c. niekiem, tad valdība ķerās klāt pie debatēm, jo jēgas no šīs darbības imitācijas ir "0".

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 16:27

Pēters

Brunavā Akmentiņš arī likvidēja sen un klusi.

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 17:14

Pēterm

Nu un, tas ir viņa lēmums.

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 18:48

Zaņuks

Atceros kā pukstēja par kvotām un tad es teicu, nebūs kvotu būs pārprodukcija. Vācijā piens maksā 50 centus un es saku ka uz rudeni dzersim vācu pienu

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 18:25

Zinitis

Viens viņš nevarēja izlemt jo tā ir SIA ar akciju biedriem ,gan jau kaut kas palīdzēja ,tā ka palīdzēja nopirkt nēvajadzīgo inovatīvo mēklēšanās sistēmu .Vienkārši arī gribēja pazīmēties presē un televīzija.

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 20:13

kārtīgs tēviņš

Kāda velna pēc ir jātērē resursi kaut kādas tur inovatīvas meklēšanās sistēmas iegādei, ja kārtīga buļļa deguns gribošu govi sajūt jau 10 verstu attālumā! Ja neticiet, tad pajautājiet īsteniem "tranam": šāds īpatnis, gribēdams īsināt sestdienas vakaru un noņemt spiedienu attiecīgā ķermeņa vietā, vienkārši iziet pagalmā un, ievilcis gaisu nāsīs, nekļūdīgi nosaka meitās iešanas virzienu (pašam sev, draiskulēm un tēvijai par prieku).

pirms 3 gadiem, 2016.01.13 10:37

nezināmais

Gribēja pazīmēties avīzēs un televīzijā.Tāds nav saimnieks,jo ir vienpersonis.

pirms 3 gadiem, 2016.01.26 07:56

Vietējās ziņas