Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ceraukstieti sveic simtajā dzimšanas dienā 1

Krāšņas rozes, sirsnīgi smaidi un daudz laba vēlējumu šajās dienās piepildījuši ceraukstiešu Ošecku māju. Saimnieces Aļas Ošeckas tēvs Staņislavs Rakovskis svētdien, 11. septembrī, nosvinēja simto dzimšanas dienu.

Trīs dienas pašu spēkiem un ar gādīgo kaimiņu palīdzību Aļa gatavoja saldus un sāļus ēdienus tēva jubilejai. Sestdienas, 10. septembra, pēcpusdienā Bauskas novada Ceraukstes pagasta mājās sabrauca ap 30 cilvēku, to vidū daudz radu no Lietuvas. Tieši pusnaktī jubilārs tika sumināts ar ovācijām, labas veselības vēlējumiem un svētku salūtu. Mielasta galdā līdzās Aļas kulinārijas meistardarbiem vieta atradās arī radu vestajiem cienastiem.

Jubilārs, laba vēlējumus uzklausījis, viesiem ar lepnumu rādīja kādu pelēkos vākos ievietotu dokumentu – apsveikumu dzimšanas dienā no Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa. «Padomā tik, es taču esmu tajos viņa Rīgas sarakstos!» ar labvēlīgu smaidu noteica Staņislavs.

«Tētis visu laiku bijis vairāk darītājs, nevis runātājs. Viņš nemīlēja laiku vadīt kompānijās, kur iedzēra un tukšu runāja. Pēc pāris glāzītēm tētis jau taisījās uz māju pusi, dažreiz pat izpelnoties mammas pārmetumus, ka varējuši vēl pasēdēt, papļāpāt, papriecāties,» tā par Staņislava spēka gadiem, kas vairākums aizritējuši Neretas pusē, izsakās meita Aļa.

Vaicājot atklāt ilga mūža noslēpumu, Aļa atbild, ka neko īpašu savā dzīvē tēvs nav darījis, nekādas prasības neizvirza arī tagad. Mielojas ar to, ko meita pagatavo, iedzer tēju, kafiju, no grādīgā atteicies pavisam. Darbos un ģimenē vienmēr bijis kluss, mierīgs, strādīgs.

Vairāk par simtgadnieku Staņislavu Rakovski lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» trešdien, 14. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas