Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Civilās aizsardzības darbu vadīs Bauskas mērs 20

Četriem mūsu novadiem – Bauskas, Iecavas, Vecumnieku un Rundāles – izveidota vienota Civilās aizsardzības (CA) komisija.

Trešdien, 8. novembrī, novadu vadītāji tikās darba sanāksmē. To vadīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Bauskas daļas komandieris Vadims Kuzmičs, kā arī VUGD Vecumnieku posteņa komandieris Māris Plēsnieks. Tika lemts par Bauskas sadarbības teritorijas CA komisijas vadību. Izvēles kritērijos kā ieteikums tika minēts uzticēt vadību sadarbības teritorijā ietilpstošajai lielākajai pašvaldībai. Darba sanāksmē klātesošie vienprātīgi nolēma CA komisijas vadību uzticēt Bauskas novada domes priekšsēdētājam Raitim Ābelniekam.

Sēdē tika nolemts neveidot daudzskaitlīgu šo komisiju. Līdz ar četriem pašvaldību vadītājiem – R. Ābelnieku, Aivaru Mačeku, Gunti Kalniņu un Aivaru Okmani – tajā iekļauti arī V. Kuzmičs, M. Plēsnieks un Valsts policijas Bauskas iecirkņa priekšnieks Ainars Stankevics.

Nākamais jaunveidotās komisijas pienākums būs izstrādāt jauno Bauskas sadarbības teritorijas CA plānu. Paredzams, ka tas varētu tapt gatavs līdz nākamā gada sākumam. Līdz tam spēkā būs pašreizējie četru novadu CA plāni.

Pievieno komentāru

Komentāri 20

klibais

nav tāds jēdziens .... "mērs" .. ir pašvaldības domes priekšsēdētājs

pirms gada, 2017.11.09 16:00

mērauklis

Ir ! Plāno galdiņu urbēju sarakstā pat minēts kā pirmais.

pirms gada, 2017.11.10 14:59

oluhs

Mērs vai pērs, nav svarīgi bet es nesaprotu ko citu- kāda jēga bija izārdīt rajonu sistēmu un veidot kaut kādus mistiskus "novadus", ja skaidri redzams ka tā administratīvā sistēma bija visādā veidā rentablāka. Varbūt, kamēr nav pārāk tālu aizgājis šis murgs, pie rajoniem atgriezties?Šis ir labs piemērs, un ne vienīgais, ka optimālākā sadarbība ir kolektīvā sadarbība.
Kā Latvijā pierasts, viens idiots kaut ko samocītu izspiež, pēc tam visi cieš.

pirms gada, 2017.11.09 22:28

trakais

Izveidoja komisju, tagad tikai visi labas algas dabūs par piedalīšanos svarīgajās komisijas sēdēs...

pirms gada, 2017.11.09 23:20

UNA

Jāsaķ būvēt bunkurs.
Jādomā apr eiropas naudas piesaisti, bunkurs nav lēts prieks , bet neatņemama CA sastāvdaļa. Pārējiem novada iedzīvotājiem - noteikti plāna ietvaros - vajadzēs izrakt savos īpašumos ātomkara "bedres".
lai viss ritētu ierasti:
Jābrauc komandējumos pieredzes iegūšanai. Tūvākais Siguldā jau nav nopietns. Jābrauc uz Kuibiševu.
PS. Noteikti bez darba kabinetiem ( ierastajā izmērā) jāparedz dažādas palīgtelpas.

pirms gada, 2017.11.10 08:18

naivs jautājums

kāds labums man, parastajam novada iedzīvotājm no šīs komisijas izveidošanas? Varbūt labāk priekš novada vadības uzcelt patversmi par kuru neviens "mirstīgais" nezinātu, kā sociālisma ziedu laikos?

pirms gada, 2017.11.10 08:49

veee

prom tos penšus, apnicis šitādi kas vienu teikumu sakarīgu nevar pateikt, pa vadītājiem. Te KNAB jāpārbauda, kā šamējais tur var vadīt?

pirms gada, 2017.11.10 10:46

Lasītāja

Klibajam atbilde. Svešvārdu vārdnīcā ir vārds 'mērs'. Tur skaidrots - vietējās pašvaldības vadītājs Francijā, Anglijā u.c. Kāpēc šis 'u.c.' nevarētu būt arī Latvijā?

pirms gada, 2017.11.10 12:43

Bauskas iedzīvotāja

"Oluham" ļoti labs komentārs, rajonu iznīdēšana bijusi valstij ļoti nerentabla, toties tagad atkal saliedēt ir ļoti grūti. Tur, kur tiešām teikšana un nauda grozās, tur vairs nesastrādāsies, piemēram, kopējā pašvaldības policijā, ne arī rajonos vairs.
Ņepiekrītu "veee" - no šiem čaļiem vēl neviens nav pensionārs, viņiem ilgus gadus vēl strādāt un strādāt. Rakstītājs droši vien ir vēl zaļš jaunulis, kas nezina, ka līdz 65 gadiem būs jāvergo, lai iegūtu "penša" statusu.

pirms gada, 2017.11.10 16:38

zaļš jaunulis

vai šamējā nau tā slavenā abelnieka administrācijas šamējo komentāru moderātore Ieva???

pirms gada, 2017.11.11 11:11

Jā, Alex, labāk padomā pats par sevi, pirms ķeries citiem pie krāgas!

pirms gada, 2017.11.11 13:34

Šams

Šamējais jau vairs ne par ko citu nav spejīgs padomāt kā tik par savu brūti ar balto, kruto auto, jā vecīt iekriti!!!:)))) Vot jums civilā aizsardzīb, pie galda redzu šamējā bēdu brāli, tas jau apdedzināja savas spalvas trinoties ap to lapsu!:)))))

pirms gada, 2017.11.12 08:32

.ams

Kurš tad tur ir ar tām apdedzinātajām spalvām?

pirms gada, 2017.11.12 11:25

Realitāte

Vai mēram nav kauns maksāt darbiniekiem minimālās algas.Tas ir 280 neto .

pirms gada, 2017.11.12 00:48

varbūt?

to komisisiju novadam nemaz nevajag un to piemaksu Ābelniekam par komisijas vadīšanu piešķirt tāpat vien kā "labam un vajadzīgam cilvēkam"?

pirms gada, 2017.11.12 11:03

drusciņ gudrāks

Zināšanai: Bauskas mērs nesaņem nekādu piemaksu ne par vienas komisijas, komitejas, darba grupas vai cita veidojuma vadīšanu.
Un tai "realitātei" - mērs nevienam nemaksā algu, ne minimālo, ne maksimālo. Tas tā, turpmākai zināšanai.

pirms gada, 2017.11.12 11:24

ko tu saki?

un tā viņš dzīvo no "plikas aldziņas"? Tad jau arī uzvalks jānēsā tāds kāds pienākas no aldziņas dzīvojišajiem.

pirms gada, 2017.11.13 17:47

Vietējās ziņas