Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Codē mājām atņem vārdus 12

Codes un Jauncodes ciemos mājām drīz vairs nebūs nosaukumi «Zaķkalni», «Vīnkalni», «Kļavas». Tās tiks sanumurētas atbilstoši izvietojumam ielās, kur ēkas atrodas. Tā lēma Bauskas novada domes deputāti 26. augusta sēdē. Pagasta pārvaldes vadītāja Dace Šķiliņa skaidro, ka ievēroti Ministru kabineta noteikumi, kas paredz, ka ciemu teritorijās, kur ir ielas, apbūvei vai ēkai piešķir numuru ar piesaisti ielas nosaukumam. Tādējādi tiek īstenota valdības norāde māju vārdus aizstāt ar numuriem. Deputāti arī nolēma, ka izdevumus, kas saistīti ar māju nosaukumu plāksnīšu izgatavošanu, segs pašvaldība. Uzdots arī pārējo novada pagastu pārvalžu vadītājiem izvērtēt, kur nepieciešama nosaukumu maiņa un iespējamos izdevumus ietvert nākamā gada budžeta projektos. «Kārtējā muļķība, kurai tiek izšķērdēta nauda. Tas radīs tikai neērtības,» neapmierinātību pauž Ēriks Milēvičs no mājām «Liegas». Viņš piebilst, ka pie mājas nosaukuma pierasts, uzreiz nevar pateikt, kādā ielā māja atrodas. Kāds cits saimnieks dusmīgi teic, ka vēl atliek cilvēkiem vārdus atņemt, ielikt ausīs krotālijas ar personu kodiem. Tad latvieši būs visām Eiropas prasībām atbilstoši. Arī Dzintra Zimaiša ļoti nevēlas šķirties no sev mīļā mājvārda «Zaķkalni». Savulaik tas mājai iedots, jo apkārt bijuši lieli kāpostu lauki. «Torņa iela jau ir, jo kādreiz tās galā atradās ūdenstornis. Bet kāda gan te pilsēta, lauki vien. Man nav saprotama tāda rīcība, es to neatbalstu,» tā saimniece. Samiernieciskāka ir «Kļavu» saimniece Vizma Elksnīte: «Pie mājas vēl ir palikušas divas kļavas. Tās jānozāģē, tad arī nekas neliecinās, kāpēc mājai tāds nosaukums savulaik dots. Pierasts jau ir, bet, ja tā nolemts, man vienalga». Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Bauskas daļas komandieris Aigars Sietiņš nepiekrīt apgalvojumam, ka jaunā kārtībā būs ērtāka glābējiem: „Vismaz sākuma posmā tā radīs liekas neērtības, būs pat grūtāk. Iedzīvotāji putrosies, nezinās, kādā ielā dzīvo. Mums datorā ir kartes, kur nepieciešamības gadījumā uzreiz varam atrast jebkuru māju. Tagad atkal visi dati būs jāmaina." Māju vārdi ar numuriem tika nomainīti Codes ciemā Lielajā, Zemgaļu, Mazajā, Dārza un Saules ielās, Jauncodes ciemā Drenģerkalna, Torņa, Nākotnes, Zvaigžņu, Upes un Draudzības ielā.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

...

DEPUTĀTI LĒMA, A, KURŠ PAJAUTĀJA CILVĒKIEM.dEPUTĀTI,KURUS IEVĒLĒJĀM TAGAD SAČAKARĒJA TAUTAI DZĪVI.

pirms 8 gadiem, 2010.08.30 23:26

nesapraša

Kāpēc jāatņem vārdi.Ja tik ļoti vajag, tad var tāču arī tā -VĀLIŅI TORŅA IELĀ1.UN NEKĀDAS PROBLĒMAS

pirms 8 gadiem, 2010.08.30 23:24

piekasīgā.

Deputāti, tikai ar plāksnītēm aizsmērēsiet cilvākiem acis, bet cilvāki vēl nav kārtīgi apjautuši, ka īpašuma adrese mainās, un to katrs par savu naudu?????????????????????

pirms 8 gadiem, 2010.08.30 23:21

yyy

Nu jau iet tupums vaļa.Bauska ir pilsēta.Bet te jau iet runa par pagastiem,kur laiku laikos ir māju nosaukumi...

pirms 8 gadiem, 2010.08.30 23:18

Dace ir un būs daune.Labāk būtu savedusi savu sētu kārtībā, nevis citu sētā mājām ņēmusi nost nosaukumus un kabinājusi nummuru

pirms 8 gadiem, 2010.08.30 14:44

ierosinu Bauskā mājām ielās dot nosaukumus: Tā Kļavu ielā Kļavu ielas 1 namam dot nosaukumu "Sprīdīši:, Kļavu ielas 2 namam nosaukumu "Kļaviņas", Kļavu ielas 3 namam dot nosaukumu "Bērzi", Kļavu ielas 4 namam dot nosaukumu "Irbenāji" .. Salātu ielas 24 namam dot nosaukumu "Vējiņi" .. uttt.. tā pa visu Bausku!!! Tā, ja?!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.29 22:02

xxxx

NU IDIOTISMS,TAD LAI PAGASTS PĀRKĀRTO DOKUMENTUS UZ SAVA RĒĶINA,BET LABĀK IR NUMURU PIELIKT, BET NEAIZTIKT MĀJAS NOSAUKUMU

pirms 8 gadiem, 2010.08.29 21:43

murgs

Jā, patiešām, visos nopietnos dokumentos būs jāmaina adrese! un tas vairs nebūs no ministru kabineta naudas maka.

pirms 8 gadiem, 2010.08.29 20:07

atbalstu

Viss ir pareizi. Kur ir cieni, tur ir ielas. Kur ir ielas tur ir numuri. Māju nosaukumi viensētām. Viss ok. Malači domnieki, ka ievieš kārtību. ka sakārto iepriekšējo kolchozu priekšsedētāju neizdarības un nesakārotās lietas. malači, tā turpiniet! sakārtojiet novadu!

pirms 8 gadiem, 2010.08.29 11:57

niks

Ja Dievs grib kādu sodīt-atņem prātu! Mūsu deputāti liekas tiek sodīti. Gadu simtiem Latvijā ir mājām nosaukumi.Na-ui man tā Eiropas kārtība vajadzīga.

pirms 8 gadiem, 2010.08.29 11:45

ilga

Izdevumi par plāksnīšu maiņu ir sīkums. Kas segs visus izdevumus zemesgrāmatas adrešu reģistrā? Kur vēl patērētais laiks šai sakarā! Mūsu vietā izlemj ierēdņi. Vai mēs šo māju iedzīvotāji esam nekas!

pirms 8 gadiem, 2010.08.29 11:22

Vietējās ziņas