Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Cūku kompleksam «Gaižēni» pērn apgrozījuma un peļņas kritums

Cūkkopības nozares uzņēmums SIA «Gaižēni», kam Bauskas novadā pieder divi cūku kompleksi, pērn strādāja ar 13% apgrozījuma un 22% peļņas kritumu, vēsta aģentūra LETA.

«Gaižēnu» apgrozījums pērn bijis 7,18 miljoni eiro salīdzinājumā ar 8,32 miljoniem 2014. gadā, peļņa – 700 750 eiro salīdzinājumā ar 900 945 eiro 2014. gadā, liecina Firmas.lv informācija.

Kā norādīts vadības ziņojumā, pērn nozarē turpinājās iepriekšējā gada sarežģījumi, jo Krievijas embargo un Āfrikas cūku mēra dēļ cūku dzīvsvara cena samazinājusies līdz zemākajam līmenim uzņēmuma darbības vēsturē – 0,85 eiro/kg. Kopumā pārskata gadā cena bija par 11% zemāka nekā 2014.gadā un par 30% zemāka nekā pirms trim gadiem.

Pērn 70% «Gaižēnu» produkcijas pārdoti vietējā tirgū, pārējā daļa eksportēta. Lopbarība pērn audzēta 900 ha platībā galvenokārt saimniecības cūku barošanai. Pērn bijusi laba raža – vidēji 7,1 t/ha lopbarības graudiem un 5,7 t/ha pākšaugiem. Tā uzņēmumā ir augstākā sasniegtā ražība. Izdevies par 92 eiro/ha samazināt pašizmaksu, jo labvēlīgo laikapstākļu dēļ lauki bija mazāk jāmēslo un jāmiglo. Ražošanas izmaksu samazinājums un produktivitātes paaugstināšana ļāvusi kritiskajos tirgus apstākļos noturēt rentablu darbību un pildīt kredītsaistības.

«Gaižēniem» pieder «Skalderu» ferma Īslīces pagastā, kur sākta jaunu ēku būvniecība, lai palielinātu sivēnmāšu skaitu par 950 līdz 2600-2700, par ko «Bauskas Dzīve» jau rakstīja. Brunavas pagasta «Brūveros» «Gaižēni» vada sivēnu nobarošanas kompleksu. Uzņēmums šogad īpašu uzmanību veltījis biodrošībai, lai izvairītos no cūku mēra izplatības.

Uzņēmums «Gaižēni» reģistrēts 1995. gadā Cēsu novadā, tā pamatkapitāls ir 7 190 400 latu jeb 10,23 miljoni eiro. «Gaižēni» nodarbina 34 darbiniekus.

Uzņēmuma valdes loceklis ir Dānijas pilsonis Alekss Rasmusens, padomes priekšsēdētājs – Dānijas pilsonis Torbens Andersens, viņa vietnieks – Pauls Kalniņš, padomē ir Dānijas pilsoņi Aleksandrs Kelbers un Anders Lassens. «Gaižēnu» lielākā īpašniece ar 51,92% kapitāldaļu 3,73 miljonu latu vērtībā ir SIA «Ungure», kas pieder Kiprā reģistrētai finanšu pakalpojumu kompānijai «Agro Holdings Limited». 23,08% kapitāldaļu «Gaižēnos» pieder Nīderlandē reģistrētai kompānijai «Agro Finance B.V.», 17,99% daļu – Dānijas kompānijai «Livlande Holding», 7,01% daļu – A. Rasmusenam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas