Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daļēja ēkas siltināšana neatmaksājas 15

«Bauskas Dzīve» ik pa brīdim saņem iedzīvotāju vēstules un zvanus par to, ka SIA «Bauskas siltums» pārkurinot telpas. Īpaši uztraukta bija kāda Dārza ielas 8. mājas iedzīvotāja: «Vēlos dzirdēt kompetentu personu viedokli, nevis atrunas. Kāpēc naktīs no pulksten 23 temperatūra tiek «dzīta» uz augšu tā, ka ap pulksten trijiem istabā ir pat virs 23 grādiem?»  Tā notiekot arī tad, kad gaisa temperatūra ārā ir ap nulli. Iedzīvotāja stāsta: «Temperatūrai vajadzētu mainīties atkarībā no tā, kāds laiks ir ārā, siltummainī temperatūra noregulēta visai mājai. Esmu rūpējusies, lai manā dzīvoklī būtu labi logi, bet nevēlos sildīt pasauli. Zinu, ka, piemēram, Liepājā temperatūru naktīs noregulē uz minimumu, lai taupītu.»SIA «Bauskas siltums» veica pārbaudi šajā mājā, bet novirzes no normas siltummainī neatrada. Situāciju skaidro SIA «Bauskas namsaimnieks» valdes locekle Jolanta Ķikute: «Šāda situācija vērojama dzīvokļos, kuros veikts remonts.» Ja mainīti logi un dzīvoklis no iekšpuses siltināts, reizēm tajā ir karsti un tas bieži jāvēdina. Savukārt citos dzīvokļos tajā pašā laikā ir vēsi. Daļēja ēkas siltināšana dzīvokļa īpašniekam rada tikai nelielu komfortu, bet ne finansiālu ieguvumu. Līdzīgas problēmas esot Dārza ielas 8. mājā. Ja tiek mainīti arī radiatori, padomju laikā ierīkotās apkures sistēmas dēļ problēmas var rasties arī kaimiņiem. Visiem dzīvokļiem ir kopīga apkures sistēma. Ja kāds dzīvoklis paņem vairāk siltuma, pārējos ir vēsāki radiatori. SIA «Bauskas siltums» valdes loceklis Ilmārs Rūsis uzsvēra, ka Bauskas pilsētas apbūves noteikumos paredzēti grozījumi, lai šādas problēmas neatkārtotos. Ja tiek ierīkoti jauni radiatori, nepieciešamas vēl citas pārmaiņas, gan ierīkojot termoregulatorus, kas novērstu nepieciešamību sildīt āra gaisu, gan arī tā dēvēto «cilpu», kas ļautu ūdenim veiksmīgi cirkulēt arī uz citiem dzīvokļiem sistēmā. Uzstādot termoregulatoru radiatoriem, var rasties situācija, ka pārējo dzīvokļu radiatori saņem ļoti maz siltā ūdens.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

Arvis

Ja vēlaties siltināt māju un saņemt ES atbalstu, rakstiet : projekti.aktuali@inbox.lv

pirms 8 gadiem, 2010.01.14 09:32

Ilze

Ir tādi termoregulatori un siltuma uzskaites sistēma, mūsu mājā tāda ir, esam nosltinājuši un par lielu 3 istabu dzīvokli vidēji maksājam 25 Ls mēnesī! Bet jāsakārto māja ir - plaisas , plaisiņas un plikas trubas novedīs tikai pie vēl leilākiem rēķiniem.

pirms 8 gadiem, 2010.01.14 09:30

Jānis

pilnā renovācija gan atmaksājas. skatījos un priecājos http://www.liepajniekiem.lv/lat/TVdzintare/aktualie-sizeti/2010/01/07/majas-sak-otru-dzivi/

pirms 8 gadiem, 2010.01.13 17:33

tā????

Loģika - jāmeklē apkures alternatīva.
PIRMKĀRT - jāatbrīvojas no visiem liekēžiem kurus mēs uzturam.

pirms 8 gadiem, 2010.01.13 14:49

aa

Kaut kas ar murga loģiku nav īsti kārtībā!
Bet tas ir fakts, ka neatjaunojamo energoresursu cena tikai pieaugs, jo ilglaicīgā periodā patēriņi pieaug un resursi zamazinās.

pirms 8 gadiem, 2010.01.13 14:35

murgs

Latvijas gāze jau paziņoja par tarifu celšanu no jūlija. Neredzu nekādu izeju. Nekādas siltināšana nepalīdzēs kāmēr tiks pirkta gāze no Krievijas, jo viņiem vajag, lai mēs daudz to gāzi patērētu. Pretējā gadījumā tā kļūs vēl dārgāka.

pirms 8 gadiem, 2010.01.13 12:48

specs

Vajag runāt par lietām, kuras saprot un spēj izskaidrot citiem, nevis bļaustīties. Dzīvoju daudzdzīvokļu mājā, kuras pagrabā ir siltuma mezgls. Tajā atrodas tādas, ne sevišķi sarežģitas, bet tomēr speciāli izgatavotas ierīces, kas nodrošina 'ēkai pievadītā siltuma uzskaiti un padeves jaudas regulēšanu. No pilsētas katlu mājas kopējos maģistrālajos siltuma tīklos tiek ievadīts uzkarsēts līdz noteiktai temperatūrai ūdens ( ķīmiski apstrādāts siltumnesējs). Ir stingri normatīvi, kas nosaka kādai ir jābūt šai siltumnesēja temperatūrai, atkarībā no āra gaisa temperatūras. Jo ārā ir aukstāks, jo kārstāks ūdens cirkulē pilsētas apkures tīklā. Un tagad-pats būtiskākais: ar katras mājas siltuma mezglā esošo termo regulatoru var panākt, ka pa mājas iekšējiem cauruļvadiem (stāvvadiem un dzīvokļu radiatoriem) cirkulē lielāks vai mazāks daudzums šā siltuma nesēja. Jo ši cirkulācija ir intensīvāka ( regulators ir atvērtākā stāvoklī), jo lielāks siltumenerģijas daudzums tiek piegādāts telpai, kur ir radiators. Vienkārša fizika. Bet to, vai dzīvokļos ir par karstu vai par vēsu- zina tikai paši iedzīvotāji un viņu tiesības un interese ir panākt , lai dzīvokļi netiktu pārkurināti, vai arī lai tie nebūtu vēsi. Katrā mājā būtu jābūt vienai atbildīgai personai - mājas vecākajam, kurš pats dzīvo šajā ēkā, uzklausa kaimiņu viedokļus un vajadzības gadījumā pieprasa, lai mājas apsaimniekotājs- piem. "Bauskas namsaimnieks", vai tajās mājās, kuru siltuma mezglus apkalpo pēc viņu pilnvarojuma "Bauskas siltums" speciālisti- veic nepieciešamās siltuma regulatora darbības korekcijas. Ir gadījumi, kad regulatoram ir kāds defekts un tas ir jānovērš. Siltuma mezglam ir jābūt noslēgtam, lai apkures režīmu nesāk regulēt katrs, kurš to iedomājas. Jā , siltuma ražotāja interesēs ir pārdot vairāk savas produkcijas, taču iedzīvotāju vajadzības ir noteicošās un viņu teikšana ir noteicošā: cik daudz siltuma mums ir nepieciešams. Vajadzētu to vienreiz saprast un beigt pārmest siltuma piegādātājam par pārkurinātu dzīvokli.
Daudzdzīvokļu ēkā gan ir vēl otra problēma: kā atrast to vidusceļu, jo tas, kas vienam ir par karstu, tas otram ir tieši tik cik vajag, bet trešais jau salst. Diemžēl, bet tādu nu mēs to sociālisma mantojumu esam saņēmuši. Kuru tas galīgi neapmierina, jāpārvācas uz tādu mitekli, kur jākurina ( vai jāregulē) tikai pašam.
am

pirms 8 gadiem, 2010.01.13 08:44

iedzīvotāja

"bet kāpēc man jāmaksā par Bauskas pilsētas āra gaisa temperatūras pacelšanu par kādiem grādiem?"
Tāpēc, ka Tu dzīvo Bauskā, un te nevienu neinteresē, tas kā iedzīvotāji samaksās par pārmēru saņemto siltuma daudzumu, te interesē tikai peļņa. Tomēr Rūša kunga tuvredzība ar man šķiet dīvaina un gribas viņam jautāt - vai tiešām cerat, ka šajos dižķibeles apstākļos, kad daudzas, jo daudzas ģimenes smagi skārusi ekonomiskā krīze, viņi būs spējīgi samaksāt šos apkures rēķinus? Varbūt tomēr mazāk, bet regulāri saņemt iedzīvotāju maksājumus, nevis milzu rēķini, kurus apmaksā teiksim 30% klientu un veidojas garumgarā paŗdnieku rinda.... kā tur īsti ir, Rūša kungs?

pirms 8 gadiem, 2010.01.12 18:38

karsējs

Tikai jau nu nevajag, stāvvads un radiatori tādi, ka roku nevar pielikt- deg, istabā 25 grādi karsts, jāstaigā peldkostīmā, naktī jāsedzas ar vienu paladziņu, ik pa brīdim jārauj logs vaļā, lai ir ko elpot.Un tas pie visa tā, ka logi nav aizlīmēt un , pieejot pie loga, no stikla nāk aukstums un gar rāmjiem pūš, kas notiktu, ja aizlīmētu, tad istabā būtu somu pirts. Saprotu, ka "Siltumtīkli" grib vairāk nopelnīt un tāpēc tā cepina -bet kāpēc man jāmaksā par Bauskas pilsētas āra gaisa temperatūras pacelšanu par kādiem grādiem?

pirms 8 gadiem, 2010.01.12 16:49

VID

Darza ielaa 22, tas pats 00.30 riktigi pieaug temperatuura radiatoriem, un taa katru nakti apm uz 30 min

pirms 8 gadiem, 2010.01.12 15:49

beigu sākums

Nē, Latvija drīz būs treilepraku tauta, un visi Bauskas un citi namsaimnieki un siltumi varēs iet d....! :D

pirms 8 gadiem, 2010.01.12 14:54

beigas

Drīz Latvija būs bezpajumtnieku un badā mirstoša tauta un nevajadzēs vairs neko ne siltināt ne kurināt!!!! bankas un monopolisti varēs savā starpā ***ies, regulēs tarifus!!!!

pirms 8 gadiem, 2010.01.12 13:59

raivo

Ko tik tas namsaimnieks neizdomā (varbūt arī neko nesaprot), lai mūs apmuļķotu, sāk stāstīt visādus pekstiņus.

pirms 8 gadiem, 2010.01.12 13:35

riepa

...ja kāds dzīvoklis paņem vairāk siltuma, pārējos ir vēsāki radiatori...
_____________________________________________________

Kas tas par brīnumu ??
Radiatori silda tik cik viņi silda, caurvēja dzīvoklī tie taču tāpēc nesildīs vairāk vai labi izolētā - mazāk... Karstais radiatorūdens tā arī izskrien cauri radiatoriem, neaizkavēdamies...cik nu atdod tik atdod...
Dzīvoklis , jebkurš, nepaņem neko lieku !
Dažāds ir tikai gala rezultāts, vai nu "ūdens ir liets caurā maisā, vai stingrā mucā ar vāku"...

pirms 8 gadiem, 2010.01.12 13:23

ups

Tas kantoris tapat ka namsaimnieks mus losišus slauks bezgaligi?Nu nebus tā!

pirms 8 gadiem, 2010.01.12 12:10

Vietējās ziņas