«Dartija» izbraukumā zaudē Saulkrastu komandai

Otrajā jaunās Amatieru līgas sezonas spēlē izbraukumā Iecavas basketbola klubs «Dartija» otrdien, 19. oktobrī, zaudēja Saulkrastu komandai ar rezultātu 83:77, «Bauskas Dzīvi» informēja «Dartijas» galvenais treneris Voldemārs Pārums.Spēli izšķīris tas, ka tiesneši jau no sākuma nav ļāvuši spēlēt «normālu basīti», abām pusēm dalot piezīmes par agresīvu spēli aizsardzībā, un tieši šīs iespējas pietrūka iecavniekiem, stāsta treneris. «Dartija» nebija pilnā sastāvā - traumas dēļ nespēlēja Armands Švītiņš, darba dēļ - Ivars Zemītis un saspēles vadītājs Juris Brūveris. Otrs komandas saspēles rīkotājs Gatis Justovičs, pieradis aktīvāk spēlēt aizsardzībā, piecas minūtes pirms mača beigām bija sapelnījis piecas piezīmes un bija spiests komandu atstāt bez pienācīgas vadības. «Ja saspēle līdz beigām būtu kārtīgi organizēta, varbūt iznākums būtu citāds,» pieļauj V. Pārums.Spēles gaita bija līdzīga - pirmajā ceturtdaļā rezultāts bija 19:22, puslaiks pēc otrās ceturtdaļas attiecības 24:17 noslēdzās ar 43:39. Lai arī otrajā puslaikā «Dartija» bija nedaudz pārāka - trešajā ceturtdaļā ar 14:17, ceturtajā - ar 20:21, tomēr spēles iznākums nebija iecavniekiem veiksmīgs.Jau otro spēli klibo svarīgs elements - atlēcošo bumbu iegūšana, atzīst treneris. Gan sezonas pirmajā mačā pret «RTU/Mārupe/kasjauns.lv», kuru «Dartija» vinnēja, gan Saulkrastos pretinieki ieguvuši par 13 bumbām vairāk. Otrajā spēlē gan trūka divu garo, un bijis arī par daudz kļūdu, lai arī to bilance «Dartijai» labvēlīgāka - 20:16.Saulkrastot «Dartijai» rezultatīvākais atkal bija Gundars Brička ar 30 gūtajiem punktiem un 5 atlēkušajām bumbām. Amatieru basketbola līgas spēlētāju reitingā G. Brička patlaban ir otrais pēc efektivitātes ar 27,5 punktiem un pirmais pēc rezultativitātes ar 29 punktiem. Otrais labākais Saulkrastu mačā bija G. Justovičs ar 17 punktiem, 5 izcīnītām bumbām, 5 rezultatīvām piespēlēm un 4 pārtvertām bumbām. Saulkrastu komandā rezultatīvākais bija Gatis Zonfelds ar 19 gūtiem punktiem un 6 atlēcošajām bumbām.Nākamo spēli «Dartija» aizvadīs 3. novembrī savā laukumā ar VEF, un 11. novembrī izbraukumā sacentīsies ar «Kursa MRU». Komandas šogad ir tik līdzīgas, ka jebkurā spēlē var zaudēt vai vinnēt, atzīst V. Pārums. Nosacītā pastarīša lomā esot «Rīga/Pārdaugava», jo komanda pagaidām ir jauna un nepieredzējusi, tomēr arī to nedrīkstot nenovērtēt.