Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dāviņos deputāti uzklausa jauniešu viedokli 9

Divi jaunieši, trīs deputāti un trīs administrācijas darbinieki – tik apmeklēta bija diskusija «Kafija ar politiķiem» 20. janvārī Dāviņu pagasta kultūras centrā «Dāvis».

Pagastā nav daudz jauniešu, turklāt ļoti maz tādu, kuriem vispār kaut kas interesē.  Daudzu vēlmes brīvā laika pavadīšanai ir ļoti primitīvas. Trūkst izteikta līdera, kas pulcētu ap sevi pārējos. Tā pirms diskusijas «Bauskas Dzīvei» pagastu raksturoja Dāviņos dzīvojošais Vecsaules pamatskolas 9. klases audzēknis Māris Goba. Viņš uzteica sakopto lauku vidi, mieru un klusumu, netālo pilsētu. Šīs vērtības jaunietis vērtē augstu.

Māra skolasbiedre, 8. klases audzēkne Sonora Rone piebilda, ka Dāviņos nav nemaz tik garlaicīgi brīvajā laikā. Ziemā var slidot uz dīķa, vasarā apkārt ir daudz zaļās dabas. Ciemā dzīve rit mierīgi, daudziem tas patīk.

Biedrības «Jaunatne smaidam» tikšanās «Kafija ar politiķiem» rīkota, lai diskutētu par jaunatnei svarīgiem jautājumiem. Lai arī jauniešu interese bija minimāla, atbraukušie Bauskas novada domes deputāti Jānis Dūmiņš, Gatis Skurba un Artūrs Toms Plešs aicināja atklāt Dāviņu pusē pozitīvo, kā arī iezīmēt problēmas.

Runājot par izglītošanās iespējām, M. Goba uzteica Vecsaules pamatskolas Ozolaines pedagogu labo darbu: «Kad parunāju ar citiem bērniem, saprotu, ka mums visu iemāca tikpat labi kā Bauskas ģimnāzijā.»

Vairāki Dāviņu jaunieši pērn braukuši uz mākslīgo slidotavu Bauskā. Žēl, ka šogad tās nav. S. Rone stāstīja, ka viņa pēc stundām no Ozolaines dodas uz mūzikas skolu Bauskā. Dažas reizes mājās viņa var nokļūt ar sabiedrisko transportu, citreiz pretī atbrauc vecāki. Deputāti atzina, ka sabiedriskais transports vakarā no Bauskas uz laukiem rada daudz ierobežojumu, tostarp jauniešiem. Taču uzturēt maršrutu dažu cilvēku dēļ nav izdevīgi, jo tas jāfinansē no visu nodokļu maksātāju naudas.

Biedrības «Jaunatne smaidam» biroja vadītājs Renārs Manuilovs uzsvēra, cik svarīgi ir aktīvi un radoši līderi, arī darbā ar jaunatni. Kā pozitīvu piemēru viņš minēja Gailīšu pagastu, kurā nav grūti organizēt aktivitātes. Tur ir cilvēki, kuros jaunieši ieklausās un kam seko.
Dāviņu pagasta pārvaldes vadītāja Līvija Šarķe skaidroja, ka brīvā laika pavadīšanas iespējas ir daudzveidīgas. Svarīgi, lai jaunieši paši grib darboties. «Arī mēs varam daudz ko pilnveidot, sagādāt inventāru. Taču nekad iespējas pilsētā un laukos visiem nebūs vienādas. To arī nevajag. Katra vieta ir skaista ar savu neatkārtojamību. Galvenais, lai tik būtu, kas grib dzīvot un darboties,» tā L. Šarķe.

Nākamā cikla «Kafija ar politiķiem» diskusija Bauskas novadā notiks 24. janvārī Codē.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

dārida

V čom vopros, nado ģelaķ uroki i zaņimatsa sportom!

pirms gada, 2018.01.23 09:37

skolotāja

Paldies Māri par labiem vārdiem, kas veltīti lauku skolai.

pirms gada, 2018.01.23 12:31

Smaidam

Esmu tikai par maršruta maiņu Bauska-Dāviņi, pēdējais maršruts iet 17.20, tas nav pietiekami, ir vajadzīgs vismaz vēlviens maršruts vakarā, varbūt tie cilvēki uzradīsies ja sāks kursēt vēlāk autobus. Neviens no tā nebankrotēs!

pirms gada, 2018.01.23 14:34

Skolotājai...

Skolotāja varētu iemācīties gramatiski pareizi uzrakstiit teikumu....

pirms gada, 2018.01.23 14:45

Einšteins

Tu nekā nesaprati!

pirms gada, 2018.01.23 18:15

Njā...

2 jaunieši atvilkās...
Vareni, neinteresē jauniešus Latvijas liktenis

pirms gada, 2018.01.23 17:42

Grib darboties

Vajag mainit kulturas centra DAVIS vaditaju un bibliotekari atpakal MARINU.Bus vis kartiba.

pirms gada, 2018.01.23 18:28

Kurzemniece

Paskatoties uz bildēm viss kļūst skaidrs, cik rezultatīva ir bijusi šāda tikšanās.

pirms gada, 2018.01.23 19:15

Omg

Varbūt pietiks tērēt EU un LV naudu nelietderīgi?

pirms gada, 2018.01.25 20:49

Vietējās ziņas