Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Daži Iecavas deputāti izmanto pēdējo iespēju doties uz ārzemēm par nodokļu maksātāju naudu 18

Iecavas novada domes vadības pienākumus no 17. līdz 22. maijam pildīs deputāts Juris Ludriķis (NA/LZS), jo priekšsēdētājs un viņa vietniece būs vizītē Terebodas pašvaldībā Zviedrijā.

Līdz ar ilggadējo Iecavas pašvaldības vadītāju Jāni Pelsi un viņa vietnieci Agru Zaķi uz sadraudzības pašvaldību dosies arī valdošā Nacionālās apvienības un Latvijas Zemnieku savienības (NA/LZS) deputāti Juris Krievs, Guntis Arājs, Aivars Mačeks, kā arī domes darbiniece Tamāra Šmite un pašvaldības minibusa šoferis, liecina «Bauskas Dzīves» rīcībā esošā informācija.

Braucēju skaits ir astoņi, to atklāj pagājušā gada 13. decembra domes sēdes audioieraksts, kad tika pieņemts lēmums par «J. Pelša pieredzes apmaiņas vizīti uz Zviedriju». Lēmumā nav minēti ne citi braucēji, ne summa, kāda iztērēta no nodokļu maksātāju naudas. «Bauskas Dzīve» noskaidroja, ka šī gada budžetā prāmja biļetēm turp un atpakaļ, pa divām vakariņām un brokastīm katram ceļotājam, kā arī minibusa vešanas maksai bija paredzēti 2700 eiro.

Brauciena pamatojumu deputātiem sniedza J. Pelsis, kurš Zviedrijā gūto «pieredzi» gan pašvaldības darbā vairs daudz nevarēs izmantot, jo vēlēšanās šoreiz nekandidē. Domes sēdes audioierakstā dzirdams, kā J. Pelsis skaidro, ka viesošanās «pie saviem draugiem» Zviedrijā dažiem deputātiem notikšot «pēdējo reizi». Viņš atklāj, ka iniciators braucienam bijis «Guntis», visticamāk, ilggadējais deputāts Guntis Arājs, kura vadītā Iecavas nodaļa uzņēmumā «Latvijas Autoceļu uzturētājs» saņem pašvaldības pasūtinājumus ceļu uzturēšanai. G. Arājs domes sēdēs pildījis «balsošanas mašīnas» lomu, ļoti reti paužot viedokli vai ko iesakot sabiedrības interesēs, bet šogad vēlēšanās vairs nekandidē.

Iecavas novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Lelde Podniece-Jostmane «Bauskas Dzīvei» informāciju par J. Pelša ceļabiedriem un brauciena izmaksām pagaidām neapstiprināja, e-pastā atbildot: «Publicēts ir pilns apstiprinātā lēmuma teksts, man nav pieejams cits variants. [..] Man nav pieejama informācija par brauciena finansējumu.»

Kā «Bauskas Dzīvei» sacīja A. Zaķe, tā kā viņa pašvaldībai vairs nekandidē, braucienu uzskata par «skaistu loka noslēgumu», jo bijusi pirmajā Iecavas delegācijā pie zviedru partneriem pirms vairāk nekā desmit gadiem. «Man tas būs pieredzes brauciens, jo apmeklēšu divas skolas. Tikšos ar sociālajiem darbiniekiem, lai uzzinātu jaunumus viņu darbā. Zviedrijā esmu ieguvusi draugus, ar kuriem uzturu kontaktus,» teic Iecavas vidusskolas direktore.

Lēmumā uzsvērts, ka J. Pelsis nav balsojis par «pieredzes apmaiņas vizītes» akceptu. Taču citi domes deputāti, kas ārzemju braucienam izmanto nodokļu maksātāju naudu, balsojuši par, tai skaitā G. Arājs, J. Krievs, A. Mačeks, A. Zaķe. G. Arājs arī vairs nekandidē pašvaldībai.

Jau vēstīts, ka Iecavu un Terebodu saista ilggadēja sadarbība, pašvaldību delegācijas savstarpējām vizītēm apmainās katru gadu pārmaiņus. Terebodas pārstāvji Iecavu apmeklē arī novada svētkos ik pēc pieciem gadiem, tie notiks arī šogad jūlijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 18

Izsaimniekotajs

Es ar gribu braukt kopā ar pārējiem zagļiem un izsaimniekotâjiem!

pirms gada, 2017.05.17 12:21

:)

Kandidē vēlēšanās izcīni vietu un visas iespējas! :)

pirms gada, 2017.05.17 16:09

Lai jau!

Ja jau Juris būs sācis pildīt pienākumus, tad jau arī lai arī turpina pēc 3. jūnija, ko tur vairs mainīt!

pirms gada, 2017.05.17 13:04

Anonīms

Izskatās, ka autorei "žurnālistei" ir totāla nepatika pret valdošo sarakstu! :) Lai veicas turpmākajos analītiskajos rakstos! :)

pirms gada, 2017.05.17 16:05

Anonīms

Tas nāks tikai par labu mūsu sarakstam! Jāparok vēl mazliet dziļāk un konkurenti būs norakti! :)

pirms gada, 2017.05.17 16:08

Gaidis

Kur var tik pretīgus rakstus rakstīt, viņai noteikti ir šizofrēnija, jo tas mīļākais vārdu salikums " nodokļu maksātāju nauda.." viņai ir kā nervu zāles. Man personīgi pie ***s, lai brauc, lai apmainās ar pieredzi, jo tikai tie, kas neko neredz ir tādi kā lielākā daļa šīs lapeles pārgudro komentētāju, plānā galdiņa urbēju.Un tie, kas man pakomentēs, droši var uzlikt sev roku uz pleca un pateikt - "cik es skaisti smirdu."

pirms gada, 2017.05.17 16:24

Valdis

Tu laikam arī esi viens no "Tiem" lielajiem strādniekiem un braucējiem, ja tā uztraucies. un nesauc citus savā vārdā "plānā galdiņa"urbēj.

pirms gada, 2017.05.17 22:06

Gaidis

Valdi, diemžēl nē, neesmu. Esmu parastais nodokļu maksātājs, tiesa, Bauskas puses iedzīvotājs.Bet esmu apmierināts ar Iecavas Novada darbu, jo kaut gan nedaudz ārpus Iecavas ir vēl daudz darāmā, toties pašā Iecavā ir ļoti skaisti sakārtota vide, kura tiek arī gandrīz pienācīgi uzraudzīta. Protams, ir neatrisinātā stāvvietu problēma, bet ja labi gribēs, tad ātri sakārtos. Jājautā - kur ir tā brīnumvieta kur viss ir uz 100%?:)
Lai cilvēki izmanto tādu iespēju, ka par valsts naudu var kaut kur aizbraukt pasmelties idejas! Nu protams, ka ar norunu, ka idejas īstenos:)

pirms gada, 2017.05.17 22:36

Miķelis

Raksts varbūt tendenciozs, piekrītu! Pieredzes iegūšana citās pašvaldībās, pat ļoti nepieciešama, piekrītu! BET – kādu pieredzi taisās iegūt daļa no šiem braucējiem, kas vairs nekandidē, tātad vairs nedarbosies domē? Pieredzi - kā dzīvot pēc deputāta pilnvaru beigām?

pirms gada, 2017.05.18 12:04

Gena

Jurkam ir iespēja uztaisīt apvērsumu. Korespondentei ir šizofrēnijas pazīmes un, ja esošā vadība neietu pensijā, iespējams, viss nonāktu līdz līdz tam, ka rakstniece vienā jaukā dienā ierastos ar bisi domē un sāktu tur bliezt.

pirms gada, 2017.05.17 21:52

Izsaimniekotajs

Cik zinams tad velešanās vietas sariktē pēc piederibas konkretai zaglu vai izsaimniekotaju grupai

pirms gada, 2017.05.18 06:57

Rebeka

Akls naids liecina par zināmu atpalicību un ir labākais veids savas personīgās dzīves plosīšanai un nevēlēšanai to sakārtot..

pirms gada, 2017.05.18 09:04

Iecavnieks

Lai brauc,jebkura iespēja jāizmanto, jebkura pieredze noder un nav ko skauģos klausīties.

pirms gada, 2017.05.18 10:16

Vieni meli

Kur tad ir tā Bauskas dzīves pašpiesauktā objektivitāte!!!? Šīs personas rakstos personiskās simpātijas un antipātijas lien pa visiem galiem laukā..pēc žurnâlistikas neizkatās,pēc dzeltenās presea klačām gan..dubultie standarti

pirms gada, 2017.05.18 14:28

Vietējās ziņas