Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dejotāji Īslīcē sacentīsies par Ziemassvētku kausu

Tradicionālais jauniešu deju kolektīvu konkurss «Ziemassvētku kauss» šogad notiks jau 20. reizi. Īslīces kultūras namā 8. decembrī gaida ierodamies dejotājus no visas Latvijas.

Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne informēja, ka Īslīcē uz skatuves kāps 20 kolektīvi.

Kā ierasts, konkurss noritēs divās daļās. Deju skatēs jaunieši izpildīs trīs latviešu skatuviskās vai etnogrāfiskās tautas dejas.Viena ir obligātā deja, divas kolektīvi izpilda pēc savas izvēles. Šogad obligātā repertuāra deju dalībnieki var izvēlēties no divām piedāvātajām – «Iešūpo baltu nakti» ar Jāņa Purviņa horeogrāfiju un grupas «Dzelzs vilks» mūziku vai «Trīs riņķīšus dundurs grieza» ar Jāņa Purviņa horeogrāfiju un tautas mūziku Ulda Bērziņa apdarē. Konkursantu sniegumu šeit vērtēs žūrija. Savukārt konkursa otrā daļa pēc deju atrādīšanas sāksies Īslīces pamatskolā. Te komandas piedalīsies sportiskās aktivitātēs. Skaitot kopā abās daļās iegūtos punktus, noteiks kolektīvu, kurš šogad iegūs «Ziemassvētku kausu».

I. Lujāne atgādina, ka «Ziemassvētku kauss» ir horeogrāfa, deju svētku virsvadītāja un deju pieradinātāja Jāņa Purviņa izveidots pasākums, kas pirmo reizi Bauskas pusē norisinājās 1999.gadā. Šajā jubilejas reizē konkursantu sniegumu aicināts vērtēt arī pats pasākuma idejas autors.

Pērnā gada galvenā balva – ceļojošais kauss – šobrīd atrodas pie 2017. gada konkursa uzvarētāja Siguldas Valsts ģimnāzijas jauniešu deju kolektīva «Vizbulīte», kas šogad startēs kā Goda viesis, piedaloties abās konkursa programmās, bet netiekot vērtēts.



Pievieno komentāru

Vietējās ziņas