Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dejotāji pulcēsies Grenctālē 8

Nebijis notikums plānots Grenctāles kultūras namā. Te sestdien, 20. janvārī, pulcēsies 15 deju kopas no visas Latvijas.

Bauskas kultūras centra sabiedrisko attiecību speciāliste Ilze Lujāne informē, ka Grenctālē notiks konkurss sadejošana «Bigas krūze». Šogad skate risināsies jau ceturto reizi. Grenctālē solījuši ierasties vidējās paaudzes un senioru deju kolektīvi «Gatve», «Aizkrauklis», «Ozolnieki», «Laipa», «Rundāle», «Šurpu turpu», «Mārtiņš», «Ziemeļblāzma», «Pali», «Līdums», «Viducis», «Dardedze»,«Biguļi», «SenBiguļi».

Konkursa sadejošanas iecere ir izcelt un jaunajai dejotāju paaudzei parādīt seno deju pūru, popularizēt latviešu tautas dejas tradīcijas. Katrs kolektīvs sadancī rādīs divas dejas – vienu no latviešu tautas deju zelta fondiem un otru pēc izvēles. Šogad kolektīvu sniegumu vērtēs deju mākslas eksperti Ilze Mažāne, Rita Spalva un Marga Apsīte.

Sadancis iedibināts, godinot ilggadējo Bauskas tautas deju kolektīvu vadītāju, kultūras darbinieci Birutu Hegenbarti. Ikdienā viņa mīļi saukta par Bigu, tādēļ konkurss un tā galvenā balva, deviņus kilogramus smagā tērauda krūze, nodēvēti par «Bigas krūzi».

Pērn labākā bija vidējās paaudzes deju kopa «Gatve – otrā iespēja» no Rīgas. 2016. gadā «Bigas krūzi»14 kolektīvu konkurencē izcīnīja Bauskas kultūras centra senioru deju kopa «Biguļi», ko vada Santa Zemīte. Pirmajā skatē par labāko tika atzīta vidējās paaudzes deju kopa «Līdums».

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Iveta Kalniņa

Malači Grenctāles KN!Atkal jauks pasākums! Veiksmi!

pirms gada, 2018.01.10 20:32

Dalībnieks

Atkal nepilnības rakstā, pasākumā piedalīsies vēl arī citi kolektīvi!
Kur Jūs raujat šo informāciju, nesaprotu?

pirms gada, 2018.01.11 11:18

jā bet tomēr ha ho grenstālē āre nu ko nu ho ho

pirms gada, 2018.01.11 15:59

Hmmm

kam tas traļi vaļi vajadzīgs?
tik daudz kā pašiem ietusēt

pirms gada, 2018.01.11 18:02

dejotājs

Daudzos pagastos šajā dienā notiek barikāžu atceres pasākumi, arī manējā, grūta izvēle dejot vai nē. Kaut kā varēja saskaņot, jo seniori jau lielākā daļa ir barikāžu dalībnieki.

pirms gada, 2018.01.12 10:48

Arī Dejotājs

Vai kāds vispār zin, kad un kuros datumos norisinās Bigas krūze? Bigas krūze norisinās katra gada trešajā sestdienā.. Pirmā sestdiena pēc Bigas dzimšanas dienas, kas ir 15.janvārī! Tā tas tikai nolemts jau Bigas krūzi organizējot.. Šogad šī diena ir iekritusi 20.janvārī.. Tas ka ir kāda sakritība ar citiem pasākumiem, tas nav nekas! Vienmēr būs kādi pasākumi, kas sakritīs ar citiem pasākumiem! :)

pirms gada, 2018.01.16 09:57

Ne dejotājs

Un vai kāds zina, kad ir barikāžu aizstāvju atceres diena? Katru gadu (jau 27) 20.janvārī. Kas būtiskāks? Apdomājies , gudriniek!

pirms gada, 2018.01.19 10:24

Vietējās ziņas