Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deju festivāls «Annas danči» pieskandē Bausku 5

Pusotra simta dalībnieku sestdien, 23. jūlijā, Bauskas Rātslaukumā, pēcāk arī pilskalna estrādē rādīja dejotprasmi. Pilsētā risinājās piektais senioru deju festivāls «Annas danči».

Tālāko ceļu uz Bausku bija mērojušas deju kopas «Mežrozīte» dalībnieces no Krāslavas. «No mājām izbraucām pulksten sešos rītā, jāceļas bija vēl agrāk. Ja ir iespēja dejot un apmeklēt pilsētu, kurā nav būts, agrā celšanās grūtības nesagādā,» tā «Bauskas Dzīvei» apliecināja deju kolektīva dalībniece Valentīna Kokina.

Viņa ir arī Krāslavas pensionāru biedrības valdes locekle. Tālajā Latgales pilsētā ir septiņi dažādi senioru kolektīvi. «Daudzi teikuši, ka darbošanās deju grupā, ansamblī un korī palīdz dzīvot. Kad atnāc no mēģinājuma vai atbrauc no koncerta, ir milzīgs dzīvesprieks, pat izravēt dārziņu ir daudz vieglāk. Ja visu dienu nosēž istabā, tad neko vairs negribas darīt,» secina V. Kokina.

Festivālā līdz ar baušķeniekiem piedalījās senioru deju kopas no Vecumnieku novada, kā arī Bauskas novada Ceraukstes pagasta un citiem Latvijas novadiem. Īpaši priecīgi par uzaicinājumu bija dejotāji no Lietuvas. Viņi skatītājus pārsteidza ar raitu soli un svētku gājienā lepni soļoja ar valsts karogu kolektīva priekšgalā.

Festivāla iedanci Bauskas Rātslaukumā noskatījās arī nejauši garāmgājēji. Kāds pāris no Krievijas bija piestājis palūkot, kas te notiek. «Bauskas Dzīvei» viņi pauda sajūsmu par dāmu košajiem tērpiem, prasmi tik meistarīgi izpildīt sarežģītos deju soļus. «Viņas smaida un jūtas tik laimīgas kā jaunas meitenes,» sirmo dejotāju sniegumu vērtēja Natālija no Maskavas.

«Atzīšos, viegli nav šādus svētkus sarīkot. Taču redzot, cik priecīgi ir ļaudis par satikšanos, cik ieinteresēti notiekošajā ir tie dejotāji, kas Bauskā ieradušies pirmo reizi, jūtos laimīga. Kad svētki beidzas, pēc pāris nedēļām man kāds piezvana un vaicā, kad festivāls paredzēts nākamgad. Nevaru atteikt, tādēļ jāorganizē atkal,» pārdomās dalās svētku idejas autore un organizatore, Bauskas kultūras centra senioru deju kopas «Vēlreiz» vadītāja Inese Smilškalne.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Ilmārs

Man tās zilās ar baltajām platmalēm patīk.

pirms 2 gadiem, 2016.07.25 13:47

vicevija

Kundzes un kungi! Jūs bijāt krāsaini, skaisti un dzīvespriecīgi!

pirms 2 gadiem, 2016.07.25 22:30

Jop

Paskataties bildītēs cik ir skatītāji-viena čigānu ģimenīte un pārējie skatītāji ir dalībnieki. Varbūt tomēr Bauskā organizēt pasākumus kā Kantrī uz kuriem sabrauc tūkstošiem skatītāju???

pirms 2 gadiem, 2016.07.25 23:49

jup

pasākumi pašu priekam. reklāmas nav, apmeklētāji netiek organizēti, pasākumu laiki tādi, ka gribot neaiziesi.

pirms 2 gadiem, 2016.07.27 13:05

Vietējās ziņas