Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Deputāti iebilst pret autobusu šoferu algām 45

Šoferim, kurš pāris stundu dienā brauc ar skolēnu autobusu, 440 latu mēnešalga ir pārāk liela. Tā uzskata vairāki Bauskas novada domes deputāti.Pagājušās nedēļas novada domes sēdē dažu deputātu uzmanību saistīja grozījumi budžetā. Tajos norādīts, ka Īslīces pagastā autobusu šoferiem, kuri ved skolēnus, noteikta 440 (pirms nodokļu nomaksas) latu liela mēnešalga.  Deputāts Uldis Kolužs pauda neizpratni par, viņaprāt, nesamērīgi augsto atalgojumu: «Skolēnu autobuss kursē pāris stundu dienā. Pārējā laikā šoferim daudz nekādu citu darbu nav. Nedomāju, ka viņam pienākas tik liela alga. Es savā privātuzņēmumā par tāda apjoma darbu nevaru atļauties tik daudz maksāt.» Deputāti arī vēlējās zināt, kāda alga ir skolēnu autobusa šoferim Vecsaules pagastā. Šajā un Īslīces pagastā šoruden bērnu pārvadājumiem sāka izmantot jaunos Šveices valdības dāvātos autobusus. Vecsaules pagasta pārvaldes vadītāja Laimdota Kolberga paskaidroja, ka šoferim ar jauno autobusu dienā jānobrauc 54 kilometri, alga ir 360 latu. Līdztekus šofera pienākumiem darba aprakstā vadītājam iekļauti vēl citi uzdevumi.Īslīces pagasta pārvaldes vadītājs Jānis Barans skaidroja, ka šoferis dienā nobrauc ap 160 kilometru. Nav arī tā, ka starplaikos vadītājam nekas nav jādara. «Jāņem vērā, ka šoferim ir paaugstināta atbildība, jo viņš ved bērnus un strādā ar pavisam jaunu autobusu,» piebilda J. Barans. «Tas ir nekorekts salīdzinājums par paaugstinātu atbildību. Vienlīdz liela tā ir jebkura sabiedriskā transporta līdzekļa vadītājam,» iebilda U. Kolužs. Gatavojot nākamā gada budžetu, viņš aicināja pārskatīt atalgojumu sistēmu, lai viena novada pašvaldības pārziņā esošo transporta līdzekļu vadītāju atalgojums būtu saskaņots.  Neoficiālā sarunā ar «Bauskas Dzīvi» U. Koluža priekšlikumam atbalstu pauda arī citi deputāti. Par nekorektu to atzina kāds deputāts, piebilstot, ka skolēnu autobusa šoferim alga ir 440 latu, bet pamatskolas direktorei 520. «Skaitļi rāda, ka nekādas algu samērojamības te nav,» sacīja deputāts, kurš publiski savu vārdu nevēlējās atklāt.Novada domes priekšsēdētājs Valdis Veips solīja izteiktos ierosinājumus ņemt vērā.

Pievieno komentāru

Komentāri 45

+++

Ko jūs ņematies, tie oranžie autobusi vispār nedrīkst braukt nekur citur kā skolnieku maršutā un brīvdienas viņiem ar ir brīvas. Pareizi Ūldis saka ka pa dažām stundām nav jāmaksā tik lielas algas, jo jāremontē viņiem nav.

pirms 7 gadiem, 2011.01.02 19:36

Sniedziņš

Atbilde: Ha!
Jums laikam nav ko darīt, kā rakstīt muļķības.
Varu pateikt ka es nēesmu nekāds Akmentiņš, es esmu viņa!

pirms 7 gadiem, 2010.12.30 19:45

Ha

Jāsaprot iepriekšējais komenta autors: Sniedziņš -Akmentiņš (šoferītis)

pirms 7 gadiem, 2010.12.30 17:50

Sniedziņš

Autobusa šoferim pie stūres ir lielāka slodze nekā skolotājam atrodoties klasē.
Šoferiem vajadzētu būt vēl lielākām algām. Viņi strādā gan svētkos, sestdienās, svētdienās, vakaros un pat pa nakti ir jābrauc. Padomājiet kādos laika apstākļos viņi brauc un pa kādiem ceļiem.

pirms 7 gadiem, 2010.12.30 13:20

zinošais

Lasot liekas, kad ne jau tauta vienīgā tā skaudīgā, bet gan paši algu saņēmēji tie lielākie skaudēji. Apetīte aug ēdot. Vajag vēl un vēl.

pirms 7 gadiem, 2010.12.30 09:07

bam

Saprotami būtu ja Bauskas novadam šie būtu radījuši kut ko būtisku , bet sēž un spriež par šoferīšu algām . 'Paši uzprasieties uz negatīviem komentāriem . Nevainojiet avīzi vainojiet sevi. Varbūt ir pāris deputātu , kas gribētu kaut ko mainīt, bet viņus nemana.

pirms 7 gadiem, 2010.12.29 22:18

Arguments

Protams,ka tā suga,kas saņem nepamatotas algas gribēs lai par viņiem nerunā ! Kā tad savādāk! Mums jājūsmo par administrējošo "gudrinieku" bariņu,kas māk savstarpēji apdāvināties ar dāsnām algām,nerēķinoties ar pārējo tautu!!!
Zini,koncertus un citus kultūras pasākumus bauda, un komentē un kritizē maz, jo tur nevienu neaplaupa un no mūsu kabatām naudu nešķiež.

pirms 7 gadiem, 2010.12.29 15:48

vārdam

Nevis iedzīvotājiem ir liels rūgtums par notiekošo, bet gan neizmērojama skaudība pret citiem! Jo visvairāk komentāru ir jebkuros rakstos, kur ir runa par kāda naudu un tas nav svarīgi vai par valsts, pašvaldības, uzņēmēja vai privātā naudu. Paskatieties, kas notiek ar rakstiem, kuros ir runa par koncertu, kādu notikumu, tos labi ja izlasa... Tādi mēs esam - skauģi!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.29 13:04

vārds

Presei ir jāatspoguļo notiekošais novadā. Vai tad tā nav taisnība ko raksta. Un negatīvie komentāri paši no sevis nerodas. Iedzīvotājiem ir sakrājies liels rūgtums par notiekošo.

pirms 7 gadiem, 2010.12.29 11:00

....

šos komentārus raksta nevis strādājoša tauta,bet gan neliels kaucēju bariņš,kuri guļ mājās caurām dienām,paši izdarīt neko nevar,bet ja kāds cits dara un nopelna,tad skauž un Auzāns ir viens no tiem,kam skauž un nezin kā savu žulti izgāzt.

pirms 7 gadiem, 2010.12.29 10:28

labi

Ne jau tādiem skolu direktoriņiem, deputātiņiem rūp novada ļaudis. Viņi tāpat neko nesaprot, kā tikai izsist labumus. Žēl, ka deputātos neredzam kārtīgus saimniekus un saimnieces, kam ir savas domas nevis vadās pēc direktīvām.

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 23:28

Aivengo

Zinu ka šādu rakstu komentārus lasa lielākā daļa deputātu. Vai jums tautas viedoklis ir vienaldzīgs? Vai jums nepielec kādām algām jābūt birokrātiem valstī, kur ekonomika ir galīgā d**** un drīz nebūs ko slaukt?

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 22:41

???

Auzāns laikam orgasmu gūst no savu rakstu negatīvajiem komentāriem!!!

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 22:22

sniega vīram

Ja nav smagi okei , tad saņem mazāku attalgojumu . Ko lem par citiem kam ir smagi?Man tīrīt sniegu nepavisam nav viegli.

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 16:31

zin

novads izskatas ka privatais biznes par cerpamo aitu naudu

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 13:57

Jūle

Jā, sāksim nu tik apspriest algas, novads tik pieņem jaunus darbiniekus, bet pagastos sēž tik pat cik bija darbinieku, ja ne vēl vairāk. Pilsētas pārvalde arī dažus soļus no novada, bet tādi štati ka tik turies. Darbs jāveic mazajiem gariņiem par mazo algu, un viss jau sakārtots jānodod kundziņiem" lai apvienotu datus un nodotu tālāk. Kur tad to naudu lai ņem?
Skolotāji nav abižoti, cik slodzes var viens skolotājs dienā izturēt, to arī vajag apzināt, ja tik daudz bezdarbnieku,bet atļauj sēdēt uz diviem krēsliem pat novada ietvaros.Vienā un tai paša laikā nevar atrasties 3 skolās vienlaicīgi.

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 13:14

klaca

Atrodi vēl darba vietu, kur darba laikā ir atļauts veikt papilddarbu. Un vēl saņemt klāt otro algu. Ak laimīgie...kā jums ir paveicies.Kamēr citi domā kā jostu vilkt ciešāk . Jums gan paveicies laimes izredzētie lutekli.

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 13:00

dons kihots

Interesanti ir tas,ka tā saucamie speciālisti darba laikā taisa visvisādus projektus(arī reāli nepieciešamus), par ko saņem algu(un ne to sliktāko) un plus vēl pienēkas piemaksas par pašu projektu! Tad sanāk,ka par vienu un to pašu darbu tiek maksāta dubulta(+/-) alga!

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 12:44

sniegavīrs

Kurā vārdā bija teikts, ka un cik smagi? Es tikai gribēju pateikt, ka katrs daram savu darbu.

pirms 7 gadiem, 2010.12.28 10:38

Vietējās ziņas