Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Devītie sāk eksāmenu maratonu

Devīto klašu skolēniem saudzēšanas, īpašu rūpju un cītīgas mācīšanās laiks būs līdz pat 7. jūnijam. Tad beigsies viņu pirmā eksāmenu sesija un varēs drošu sirdi gatavoties izlaidumam.

«Bauskas Dzīve» trešdien, 18. maijā, apmeklēja Ozolaines pamatskolu, lai aprunātos ar jauniešiem.

«Vajadzētu uztraukties, bet jūtos mierīga. Laikam tāpēc, ka tāds pārbaudījums man būs pirmo reizi. No mājām līdzi iedota melnā šokolāde, lai nepietrūkst enerģijas,» labā noskaņojumā izjūtas pirms lielā pārbaudījuma atklāj Līga Podniece. Viņas klasesbiedrs Patriks Puriņš piebilst, ka eksāmenu laikā apņēmies uzturā daudz lietot biezpienu. Tas noderēšot atmiņas uzlabošanai. Savukārt Rolands Zakss pārliecināts, ka svarīgi ir labi izgulēties. Tādēļ uz pārbaudījumu viņš ieradies viens no pēdējiem.

Vērtējot latviešu valodas eksāmenu, skolēni teic, ka īpaši būs jāsaspringst, pildot rakstiskos uzdevumus. Pēcpusdienā paredzētā runājamā daļa viņus mazāk uztraucot. Skolēniem jāprot divu minūšu garumā pastāstīt par iepriekš sagatavotu tēmu. Vairākums izvēlējušies stāstīt par saviem nākotnes nodomiem. «Svarīgi ir runāt skaidri, pārāk daudz neatkārtot vienu un to pašu vārdu, izmantot sinonīmus, stāstījumu veidot secīgu,» uzdevuma nosacījumus atklāj Ketlīna Kupča.

Precīzi noteiktajā laikā audzēkņi ieiet eksāmenu telpā. Vienā malā atstātas somas, izslēgti mobilie tālruņi. Ozolaines pamatskolas direktore Lilija Bula vēl audzēkņiem strādāt lēni un rūpīgi. Citu gadu negatīvā pieredze liecina, ka skolēni sasteidz uzdevumu izpildi, visu rūpīgi nepārlasa, atstājot darbā kļūdas.

Nākamais eksāmens devītklasniekiem ir pēc nedēļas. 25. maijā viņi kārtos pārbaudījumu svešvalodā. 31. maijā ir eksāmens matemātikā, 7. jūnijā audzēkņi apliecinās vēstures zināšanas.

Vasaras eksāmenu sesija sākusies arī vidusskolēniem. 12. klases audzēkņi eksāmenu svešvalodā nokārtoja jau martā. Šonedēļ viņiem ir pārbaudījumi latviešu valodā un matemātikā, pēc tam būs zināšanu pārbaude vēsturē, bioloģijā, fizikā un ķīmijā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas