Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Devītklasniekiem sācies eksāmenu posms 2

Pirmos valsts pārbaudījumus šajās dienās kārto vispārizglītojošo skolu devīto klašu audzēkņi. Pirmais eksāmens trešdien, 17. maijā, bija latviešu valodā.

«Bauskas Dzīve» pirms eksāmena aizbrauca uz Mežotnes pamatskolu, lai uzzinātu pusaudžu noskaņojumu, gatavību pirmajam lielajam pārbaudījumam. Gaidot uzaicinājumu uz zāli, kur viss jau bija sakārtots eksāmena norisei, audzēkņi pulcējās kādā klasē. Skolēnu atbildes, reakcija liecināja – satraukušies viņi ir ne pa jokam. Kāds puisis vēl līdz pēdējai minūtei «glāstīja» savu viedtālruni, cits asināja zīmuļus. Uz galda bija palicis iesaiņojums no lielās, pirms tam kopīgi notiesātās šokolādes.

Skolēni atklāja, ka grūtas ir visas pārbaudījumu daļas. Tādēļ dažs iepriekšējā vakarā pārskatījis visu piecu iepriekšējo gadu pierakstus, bet cits savukārt spēlējis futbolu – nervu nomierināšanai. Eksāmena trešā – stāstījuma daļa – satraukusi īpaši. Lai arī tēmas, par kurām būs jādiskutē, ir zināmas, tomēr «var aizmirsties kāds vārds, sajukt teikumi, un tad doma pazudīs». Gvido Pundurs atklāj, ka ar klasesbiedriem gatavojas runāt par novusu, jo tieši šo sporta veidu viņš apguvis vislabāk. Samanta Šubrovska stāstīs par ceļojumu uz Skotiju. Meitene atzīst, šoreiz esot satraukusies daudz vairāk nekā savulaik lidostā pirms došanās ceļā.

Kad ar jauniešiem klasē ienāk aprunāties direktore Daina Lapkovska, skolēni viņu apber ar visdažādākajiem jautājumiem – ko darīt, ja no uztraukuma noģībst? Vai ūdeni slāpju dzesēšanai labāk līdzi ņemt pudelē vai izmantot krūzīti no ūdens automāta? Un ja nu kāda lāse uzpil uz eksāmena lapas?! Ja viss uzrakstīts, vai drīkst ātrāk doties projām? Vai, darbu vairākas reizes pārlasot, nevar iekulties vēl lielākās kļūdās?

«Jūs esat gudri bērni, eksāmenam labi sagatavojušies. Tagad pārvariet satraukumu, ejiet uz zāli un sāciet strādāt! Nesteidzieties ar eksāmenu lapas nodošanu! Kad visi uzdevumi izpildīti, pārlasiet darbu, tad uz minūti atvelciet elpu un pārlasiet vēlreiz! Labojot iepriekšējo gadu darbus, esam konstatējuši, ka vairums kļūdu ir radušās steigas dēļ. Jums noteikti izdosies,» saviem audzēkņiem vēl direktore.

Nākamais eksāmens devītajiem pēc nedēļas – svešvalodu prasmju pārbaude. Tad vēl būs eksāmeni matemātikā un vēsturē. Izlaidums novada skolās devītklasniekiem šogad būs 9. vai 10. jūnijā.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

i

Un tas ir normāli-no galvas iepriekš gatavot stāstījumu dzimtajā valodā? Kādas prasmes pārbauda-atmiņu?

pirms gada, 2017.05.17 20:40

Vietējās ziņas