Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dots starts Bauskas Rātsnama būvei 15

Vēl atlicis nokārtot pēdējās niecīgās formalitātes, un Bauskas Rātslaukumā jau sāks rosīties celtnieki. Trešdien, 6. oktobrī, Bauskas novada domē tika parakstīts līgums par darbu veikšanu ar SIA «Rimts» no Rīgas. Bauskas novada domes attīstības un plānošanas nodaļas vadītāja Ilze Tijone informē, ka projekta kopējās izmaksas ir ap 470 tūkstošiem latu. Būvniekiem līdz 2011. gada novembrim jāapgūst 440 tūkstoši. Darbus pamatā finansē no Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības fonda līdzekļiem. Pašvaldības daļa ir 60 tūkstoši, no valsts tiek doti desmit tūkstoši latu. Līgumā norādīts, ka jau šomēnes objektā jāveic arheoloģiskā izpēte, jāsagatavo būvlaukums, kā arī jāsāk pildīt citus darbus. Bauskas pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Mičulis skaidro, ka arheoloģiskās izpētes laikā iespējami dažādi interesanti atklājumi. Paredzēts atrakt ēkas vēsturiskos pamatus, pagrabos varētu būt saglabājušās interesantas vēstures liecības. Būvdarbu lielāko apjomu iecerēts veikt nākamgad.Ir paredzēts, ka Bauskas Rātsnama galvenā būs reprezentācijas funkcija, kā arī tas kalpos kā interesants tūrisma objekts. «Nākotnē Rātsnamam jākļūst par vēl vienu tūristu iecienītu apskates vietu. Tajā paredzēts iekārtot ar Bauskas vēsturi saistītu ekspozīciju. Tāpat vecpilsētā būs viena pieklājīga, moderna tualete. Rātsnamā varētu tikt iekārtotas telpas reprezentācijas pasākumiem, varbūt arī svinīgai laulību reģistrācijai,» skaidro J. Mičulis. Sākoties Rātsnama rekonstrukcijai, no ēkas jau ir izvācies Tūrisma un informācijas centrs. Te nebūs arī aptiekas. J. Mičulis piebilda, ka savulaik ar īpašniekiem pārrunāts par iespēju aptiekai atgriezties Rātsnamā, iekārtojot telpas atbilstīgā interjerā. Vai tas tā notiks, pagaidām nav vēl zināms.

Pievieno komentāru

Komentāri 15

vājprāts!vai tad pilsētā ir viss sakārtots?tā tik var pie mums -ar šlipsti bet pliku pakaļu

pirms 7 gadiem, 2010.10.08 11:09

eu

A kur tagad būs Tūrisma un informācijas centrs? Ko nozīmē - izvācies???? Es ieteiktu -RIMI, tur tūristi visvairāk apgrozās.....

pirms 7 gadiem, 2010.10.08 09:33

Es

Es par! Tik rātskungi lai iet tur sēdēt, i klusums, i miers un tualete turpat....

pirms 7 gadiem, 2010.10.08 09:31

ha

īpaši skaisti jaunais rātsnams izskatīsies uz Pasta ielas nodegušā grausta fona!

pirms 7 gadiem, 2010.10.08 07:43

Smieklīgi

Bauskā visu sāk no otra gala - vispirms nobruģēja Rātslaukumu, tagad plēsīs visu augšā, vai

arī laidīs virsū smago celtniecības tehniku, lai sa***u laukuma klājumu. Nu kur vēl tā

var svaidīties ar naudu, kā Bauskā! Te tikai TK un Ingunai Sudrabai darbs!

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 14:45

pilsētnieks

Jau 80-tajos gados arhitekte Bākule bija izstrādājusi visas Bauskas vecpilsētas reģenerācijas plānu un vēsturiski precīzu Rātslaukuma un tā centrā esošā Rātsnama ēkas rekonstrukciju.
Tikai divus gadus atpakaļ, kad radās iespēja kaut daļēji uzsākt šā projekta ( nu jau atjaunotā versijā) realizāciju, tas tika darīts. Bet līdzekļu pietika tikai paša laukuma pārbūvei, ietverot arī Pasta un Rīgas ielas posmus, tajā skaitā arī to komunikāciju izbūvei, kas būs nepieciešamas pašas ēkas vajadzībām.
Tagad tiks realizēta tikai visa lielā projekta viena no nākamajām kārtām. Praktiski tiks turpināti darbi, nesabojājot neko no iepriekšējā kārtā izbūvētā. Arī pēc šo darbu pabeigšanas 2011.gadā viss vēl nebūs izdarīts, jo pietrūks līdzekļu otrā stāva iekštelpu izbūvei un apmēbelēšanai. Jāmeklē atkal jaunas iespējas, kā piesaistīt Eiropas savienības naudu, jo pašvaldībai savi budžeta līdzekļi vairāk tiešām jānovirza ielu, skolu un citiem remontiem.

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 13:22

janka

Esmu par, lai būvē. Es tik par to būšu priecīgs gan par Rātslaukumu, gan par to ka cilvēkiem būs darbs kādu laiku.

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 12:41

BETONS

Ha,ha... Ko mēs teperamies . Ko gribēs viņi to darīs . Tas rātslaukums jau izskatās pēc nobetonēta laukuma ne kā ,kas varētu piesaistīt . Skats brīesmīgs . bet man gan gribētos lai Bauskā būtu kaut viens parks bērniem un vecākiem . Varbūt Veipa k.gam aizbraukt uz Ventspili paskatīties ko nozīmē parks ATPŪTAI . Mēs bijām ekskursijā- forši!
Žēl ka netiek domāts par šādulietu ,bet tikai saka liekēži ,huligāni ,zagļi .... bet kur pavadīt laiku Veipa k.gs ?

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 11:49

pilsonis

tūrisma objekts par 470 tūkstošiem forši!!!!!!!!

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 11:19

xcx

Eu ,bet bauskā tas tak topa uzliet jaunu asfalts un nākošā dienā jau rok vaļā,paskataties visas jaunās ielas jau ir pāraktas

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 10:22

zinu

Ko jūs te melšat!
1. Rātslaukuma rekonstrukcija pirms dažiem gadiem bija saistīta ar vēlāk paredzēto Rātsnama atjaunošanu, tad tika ieguldītas visas nepieciešamās komunikācijas.
2. To ES naudu varēja dabūt tikai tāda veida vēsturisku ēku atjaunošanai, nevis ielām un tiltiem. Vislielākā muļķība būtu šo naudu nepaņemt un neizlietot vecpilsētas sakārtošanai.

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 10:12

www

Kas jūs stulbi esat!Tikko tika iztērēti milzu līdzekļi Rātslaukuma remontam un tagad atkal.Ar kuru galu Jūs domājat?Vai tiešām domē nav neviena prātiga cilvēka kas varētu novirzīt naudu svarīgākām lietām? Piemēram ielu remontam,gājēju tiltu remontam pār upēm utt.

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 09:53

:)

Jā, normāli. Rātslaukums sakārtots, nu kārtojam no jauna:)))

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 08:49

Rātslaukums

Pavisam nesen, tas tika pamatīgi remontēts un tagat veiks arheloģiskos izrakumus :D :D :D
varbūt varu pieteikt savu firmu uz nākamo pārbūvi :)

pirms 7 gadiem, 2010.10.07 08:38

Vietējās ziņas