Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzejas dienu sarīkojumu Bauskā veltī Imantam Ziedonim 3

Bauskā, pie Viļa Plūdoņa pieminekļa, 11. septembrī jau ceturto gadu risinājās Dzejas dienas. Šoreiz svētku moto bija dzejnieka Imanta Ziedoņa aicinājums «Iemācies sauli, kukainīt!».

Dzejas dienās piecu stundu garumā īpaši sumināja Imantu Ziedoni, kuram šogad atzīmē 85 gadu jubileju. Sarīkojumu organizēja Bauskas Centrālās bibliotēkas speciālistes un latviešu valodas un literatūras skolotāju metodiskās apvienības vadītāja, Bauskas sākumskolas latviešu valodas pedagoģe Vija Cerusa.

Saules dārzu rīta pusē piepildīja Bauskas novada skolu 4. – 6. klašu audzēkņu čalas, bet pēcpusdienā uz dzejas svētkiem ieradās pilsētas skolu vecāko klašu jaunieši. Sarīkojuma jaunākos dalībniekus priecēja Bauskas bērnu un jauniešu vokālās studijas «Pigoriņi» dziedātājas. I. Ziedoņa «Krāsainās pasakas» izspēlēja Bauskas sākumskolas teātra grupa «Ancīši».

«Kaut kas vēl augstāk/ pār galotnēm zilums kluss./ Tas ir tik skaisti:/ nekas vēl nav bijis,/ viss būs,» ar šādiem vārdiem sākumā devīto līdz divpadsmito klašu skolēnus uzrunāja pedagoģe Vija Cerusa. «Ar lepnumu varu teikt, ka nav pasaulē nevienas valsts, kurā 53 gadus gadu no gada notiek Dzejas dienas, sanāk kopā ļaudis un kā «dulli» klausās dzejā. Mēs esam unikāli, un es jūs sveicu šajos svētkos!»

Uz Dzejas dienām Bauskā bija uzaicināts īpašs viesis – projekta «1836» koordinators Enriko Podnieks. Viņš dziedāja dziesmas ar I. Ziedoņa vārdiem, stāstīja par gājieniem pa Latvija pierobežu, atminējās skolas gadus Bauskas pamatskolā un atklāja, ko viņam nozīmē Imants Ziedonis.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ej nu zini - tas bija toreiz,kad ....

Šito Imantiņu sāku cienīt jau padlatvijas laikā,sevišķi tūlīt pēc viņa iestāšanās kompartijā,liekas, ar tajā jau sastāvošās biedrenes M.Zālītes un vēl kāda tur latvju "zieda" rekomendāciju. Iespējams,ka tomēr tieši viņš tos citus rekomendēja.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.12 17:05

Pedagoģes uzruna

Jocīgs tas žurnālistes teikums raksta beigu daļā.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.12 18:36

Vietējās ziņas