Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Dzimtmisas pamatskolas audzēkņi iepazīst citas valsts dzīvi un kultūru 2

Jau 12 gadu rit Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolas sadarbība ar brāļu un māsas Eihenvaldu reālskolu Billerbekā Vācijā. Katru gadu Vācijas skolēni ierodas Iecavas novadā un otrādi – Dzimtmisas audzēkņi brauc uz Vāciju.

Jūnija vidū septiņi 7. un 8. klases audzēkņi un divi pedagogi devās uz Vāciju, lai gūtu pieredzi un labāk izprastu citā valstī notiekošo. Kā atzīst Dzimtmisas pamatskolas direktores vietniece izglītības jomā, šī sadarbības projekta vadītāja Lolita Drēvermane, tā ir laba iespēja arī pedagogiem iegūt jaunas zināšanas.

Iecavniekiem Vācijā katru dienu bija plānotas dažādas aktivitātes. Pirmajā dienā tika organizēta ekskursija pa Billerbekas skolu, kur mācās aptuveni 600 bērnu. Skolēni piedalījās dažās mācību stundās. Viena no tām bija ritma mūzikas stunda, kur spēlēja āfrikāņu bungas. Bija iespēja piedalīties mājturības stundā. Pārsteidza, ka šim priekšmetam atvēlēts milzīgs kabinets. Tur ir bagātīgs virtuves un amatniecības aprīkojums un plašas iespējas kaut ko izdarīt. «Visam inventāram ir uzraksti. Atliek atrast, ko tev vajag, ņemt un rīkoties,» saka Dzimtmisas audzēknis Davids Bariševs.

Vakarpusē jaunieši piedalījās boulinga turnīrā. «Mēs esam to Rīgā spēlējuši un pārsteidzām mājiniekus, viņi no mums tik labus rezultātus negaidīja. Bija interesanti,» stāsta Ronalds Karlovičs. Piedalījušies arī citās aktivitātēs – Billerbekas jauniešu centrā spēlēts atraktīvs hokejs, kur nūju vietā izmanto slotas, bet ripas vietā – grīdas lupatu.

Kā katru gadu, notika oficiālā pieņemšana pie pilsētas birģermeistares Marionas Dirkas. Bija ekskursija uz Minsteri, kas arī kļuva par sava veida atklājumu. «Interesants novērojums – ja Minsterē kafejnīcas vai veikala nosaukums ir uz melna fona, tad tur var iepirkties – dārgi nebūs. Ja uz zeltaina – lielas izmaksas,» secina Rafls Kudiņš-Kudreņickis.

Vairāk par šo tematu lasiet laikrakstā «Bauskas Dzīve» otrdien, 26. jūnijā.

 

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Šadurskis

Vai šādai mazai skolai ir nākotne? Diez vai,laika jautājums...

pirms gada, 2018.06.25 21:02

koļa

ŠĀ- DURSKISAM- kaut kā jau gadus ašpadsmit likvidē šo mazo skolu un nekā. Atkal ja nepārzini drēbi, bet bojā gaisu

pirms gada, 2018.06.26 08:48

Vietējās ziņas