Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiroparlamenta vēlēšanām reģistrēti 14 saraksti

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām reģistrējusi 14 deputātu kandidātu sarakstus, kas iesniegti noteiktajā termiņā līdz 20. martam.

Vēlētājus gatavas pārstāvēt gan jau zināmas partijas, gan līdz šim mazāk pazīstamas politiskās grupas un apvienības, liecina dati CVK mājaslapā cvk.lv.

Vienīgā pārstāve no «Bauskas Dzīves» aprakstītajiem četriem novadiem EP kandidātu pulkā ir Līga Jankova no Iecavas novada, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Bauskas filiāles vadītāja. Citu Bauskas, Iecavas, Vecumnieku vai Rundāles novadā deklarētu kandidātu sarakstos nav.

L. Jankovai ir 8. numurs Nacionālās apvienības (NA) 16 pretendentu listē. Pati kandidāte «Bauskas Dzīvi» informēja, ka vēlēšanās startē pirmo reizi, pērn rudenī pievienojusies NA un darbojas partijas Bauskas nodaļā: «Manā dzīvē šis ir lielākais izaicinājums, bet esmu tam gatava. Uzskatu, labākie dzīves gadi ir jāizmanto, lai paveiktu kaut ko sabiedrības labā.»

RPIVA vadītāja atklāj, ka vēlas izmantot sasniegto profesionālo līmeni radoši. Viņasprāt, politiskā darbība un kandidēšana EP «nes līdzi ļoti lielu atbildību pret sevi, saviem tuvākajiem, partijas biedriem, līdzcilvēkiem un visu Latvijas sabiedrību kopumā». L. Jankovai ir sapratne par Eiropas Savienības (ES) struktūru un darbību, jo viņas doktores disertācijas tēma saistīta ar ES fondu izmantošanu reģionos.

Kandidāte par Latvijas deputātu galveno uzdevumu EP uzskata trīs virzienus: «Apspriest un pieņemt ES tiesību aktus, pārbaudīt citu ES iestāžu, īpaši Eiropas Komisijas, darbu, lai pārliecinātos, ka tiek ievēroti demokrātijas principi. Apspriest un pieņemt ES budžetu.»

L. Jankova uzsver: «Latvijas deputātu galvenais uzdevums EP ir veidot kopīgu komandu, lai spētu lobēt Latvijas valsts intereses un īstenot NA vēlēšanu programmas mērķi – ES, valsts un pašvaldību līmenī aizstāvēt latviešu tautas un lojālo Latvijas pilsoņu intereses, rūpēties par latviešu nācijas izaugsmi, latviešu valodas un kultūras kopšanu, Latvijas valsts politisko un ekonomisko nostiprināšanos.»

Lai uzdevumus paveiktu, L. Jankova ievēlēšanas gadījumā vispirms meklēšot «līdzīgi domājošos». NA pārstāvji pašlaik EP pieder Eiropas Konservatīvo un reformistu grupai (ECR), kas ir ceturtā lielākā. «Jebkurā balsojumā es ņemšu vērā savas valsts vai reģiona intereses,» uzsver kandidāte, «pirms balsošanas domāšu, kādu labumu mans balsojums sniegs Latvijas iedzīvotājiem un baušķeniekiem personīgi.»

Jau vēstīts, ka EP kārtējās vēlēšanas Latvijā notiks šī gada 24. maijā. Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura jāievēl astoņi deputāti, vēstīts CKV mājaslapā cvk.lv.

UZZIŅAI

Eiroparlamenta vēlēšanu reģistrētie saraksti un kandidāti

Iesniegti 14 kandidātu saraksti:
«Suverenitāte»;
nacionālā apvienība «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK;
Sociāldemokrātiskā partija «Saskaņa»;
Latvijas Atdzimšanas partija;
Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija;
Latvijas Krievu savienība;
«Vienotība»;
politiskā partija «Alternative»;
Zaļo un Zemnieku savienība;
«Par prezidentālu republiku»;
Latvijas Reģionu apvienība;
Latvijas Sociālistiskā partija;
«Latvijas attīstībai»;
Kristīgi demokrātiskā savienība.

Kandidātu kopskaits: 170.

Dzimums: vīrieši – 110 jeb 64,7%, sievietes – 60 jeb 35,3%.

Vecums:
21 – 40 gadu: 55 jeb 32,4%;
41 – 60 gadu: 91 jeb 53,5%;
61 – 80 gadu: 24 jeb 14,2%.

Vidējais vecums: 46,4 gadi, vecākais kandidāts – 79 gadi, jaunākais – 23 gadi.

Pilsonība: Latvija – 170 kandidāti, pa vienam ASV un Austrālijas pilsonim.

Izglītība: augstākā – 159 jeb 93,5%, vidējā – 11 jeb 6,5%.

Dzīvesvieta: 100 kandidāti jeb 58,8% dzīvo Rīgā, 6 jeb 3,5% – Mārupes novadā, pārējie pa 1 – 3 nāk no dažādiem Latvijas novadiem. Iecavas novadā dzīvo Līga Jankova (NA), Bauskas, Vecumnieku vai Rundāles novada pārstāvji nav reģistrēti.

Dati: CVK.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas