Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiroparlamentam kandidē RPIVA Bauskas filiāles vadītāja Līga Jankova

Nacionālās apvienības sarakstā, kas reģistrēts Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kandidē Līga Jankova no Iecavas novada, Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas (RPIVA) Bauskas filiāles vadītāja.

Nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un Brīvībai/LNNK» (NA) saraksts Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) reģistrēts viens no pirmajiem vienlaikus ar sarakstu «Suverenitāte».

Vēlēšanām līdz 14. marta vakaram pieņemti vēl pieci saraksti, ko iesniegušas sociāldemokrātiskā partija «Saskaņa», Latvijas Atdzimšanas partija, Latvijas Sociāldemokrātiskā strādnieku partija, Latvijas Krievu savienība un partija «Vienotība». Citos sarakstos Bauskas, Iecavas, Vecumnieku vai Rundāles novadā deklarētu kandidātu nav.

Līga Jankova dzīvo Iecavas novadā, viņai ir augstākā izglītība, liecina kandidātes pašas CVK iesniegtie dati. Viņa dzimusi 1962. gadā, ir Latvijas pilsone, precējusies, ar augstāko izglītību. 2011. gadā L. Jankova ieguvusi doktores grādu ekonomikā reģionālās ekonomikas apakšnozarē Latvijas Lauksaimniecības universitātē. 2005. gadā viņa ieguvusi maģistres grādu skolvadībā RPIVA, kuru 2003. gadā absolvējusi kā bakalaure studiju programmā «Mūzikas skolotājs». L. Jankova ir RPIVA Bauskas filiāles vadītāja un docente.

Deputātes kandidāte ir norādījusi, ka nav bijusi PSRS, Latvijas PSR vai ārvalstu valsts drošības dienestu, izlūkdienestu vai pretizlūkošanas dienestu štata darbiniece, nav sadarbojusies ar PSRS vai Latvijas PSR valsts drošības dienestiem, izlūkdienestiem vai pretizlūkošanas dienestiem, pēc 1991. gada 13. janvāra nav sadarbojusies ar PSKP (LKP), nav bijusi Latvijas PSR Darbaļaužu internacionālajā frontē, Darba kolektīvu apvienotajā padomē, Kara un darba veterānu organizācijā, Vislatvijas Sabiedrības glābšanas komitejā vai tās reģionālajās komitejās.

NA sarakstā kopumā ir 16 kandidāti. Pirmais numurs ir tagadējais EP deputāts Roberts Zīle, otrajā vietā – tieslietu ministre Baiba Broka. Ar ceturto numuru NA sarakstā pieteikts vēsturnieks un režisors Edvīns Šnore.

Jau vēstīts, ka EP kārtējās vēlēšanas Latvijā notiks šī gada 24. maijā. Latvija ir viens vēlēšanu apgabals, no kura jāievēl astoņi deputāti, vēstīts CKV mājaslapā cvk.lv.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas