Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Eiropas Sadarbības dienas bērnu radošās darbnīcas norisinās Iecavā 1

Iecavas mūzikas un mākslas skolu trešdien, 21. septembrī, piepildīja bērnu smiekli un īpašas skaņas, ko skolēni veidoja kopā ar mūziķiem Nilu Īli un Viliusu Matuti.

Iecavas skola bija izvēlēta par šī gada Eiropas Sadarbības dienas bērnu radošās darbnīcas «Mūzika. Pilsēta. Kaimiņi» norises vietu, vēsta Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) vecākā eksperte Līga Djačenko.

Darbnīcā piedalījās apmēram 70 bērnu no Zālītes speciālās internātpamatskolas un Lietuvas Ķelmes speciālās skolas, lai kopā ar Latvijas mūziķi Nilu Īli un viņa Lietuvas domubiedru Viliusu Matuti veidotu mūzikas instrumentus un priekšnesumu.

Kā «Bauskas Dzīvei» pastāstīja skolas direktore Ineta Pilverte, dienas norises sniedza ļoti daudz pozitīvu emociju gan dalībniekiem, gan vērotājiem.

«Mūzikas skolas ēka bija piepildīta ar īpašām skaņām, bērnu smiekliem, mirdzošām acīm un milzu aizrautību, jo mūziķu iespaids bija neaizmirstams. Gan Nils Īle, gan viņa lietuviešu kolēģis abi runāja latviski, ierādot bērniem, kā gatavojamas «lietus caurules», instruments, ko kustinot rodas lietus skaņa. Tapa «vēja ķērāji», bet visinteresantākās bija «burkānu stabules»,» iespaidus atklāja pedagoģe.

Paši bērni visus instrumentus iemēģināja kopējā improvizēšanā gan skolas telpās, gan svaigā gaisā. Arī Iecavas mūzikas skolas audzēkņi aizrautīgi iesaistījās kopējā improvizēšanā ar plaukstām, kājām, dažādu skaņu atveidošanā. Ciemiņi noklausījās iecavnieku flautu ansambļa priekšnesumu, kas šoreiz izskanēja skolas vestibilā. Pasākuma izskaņā bērni debesīs laida krāsainus balonus – par draudzību, kopā muzicēšanu un lieliski pavadīto dienu.

«Esam gandarīti, ka Iecavā notika meistardarbnīca, varējām iepazīties ar lietuviešu bērniem un mūsu skolas vārds izskan pasaulē,» prieku par piedzīvoto neslēpj I. Pilverte.

Eiropas Sadarbības dienas pasākumi notika arī Jelgavā, Kuldīgā un Rīgā. Varēja iepazīt ūdeņus, restaurācijas procesu un Senioru zvanu centra darbību. Radošo darbnīcu bērniem kopīgi organizēja trīs Eiropas teritoriālās sadarbības programmas Latvijā un Lietuvā, Centrālā Baltijas jūras reģiona programma un URBACT programma pilsētvides attīstībai. Sadarbības dienā 21. septembrī dažādi sarīkojumi notika visās Eiropas valstīs, vairāk informācijas vietnē ecday.eu/events/14.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Tālavā aptaurētais

Interesanti - bērnu radīšanas darbnīcas ...

pirms 2 gadiem, 2016.09.23 16:03

Vietējās ziņas