Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekonomikas izaugsme samazinās 6

Informācijas tehnoloģiju uzņēmums SIA «Lursoft» publicējis statistiku par aizvadīto gadu Latvijas ekonomikā. Dati daļēji atbild uz pretrunām starp Latvijas valdības nostāju, ka ekonomikā viss ir labi, un uzņēmēju teikto, kuri aizvien biežāk pauž viedokli par ekonomikas izaugsmes samazināšanos.

Pagājušais gads uzrādījis pēdējo gadu zemāko jaunreģistrēto uzņēmumu skaitu un lēnāku ārvalstu tiešo investīciju apjoma pieaugumu, norādīts «Lursoft» informācijā. Maksātnespējas jomā palielinās fizisko personu rosināto procesu skaits.

Likvidēto uzņēmumu skaits 2015. gadā palielinājies par 57 procentiem. Iemesli tam bijuši visdažādākie, taču viens no būtiskākajiem – slēgti Komerclikuma prasībām neatbilstīgie uzņēmumi. Pretstatā uzskatam, ka lielākoties to vidū vairāk ir pēdējo gadu laikā reģistrētās firmas, «Lursoft» apkopotā informācija rāda, ka 2015. gadā slēgto uzņēmumu vecums sasniedz 9,5 gadus.

2015. gadā reģistrēti 13 483 jauni uzņēmumi – par desmit procentiem mazāk nekā gadu iepriekš. Jaunreģistrēto uzņēmumu skaits strauji pieauga 2010. gadā, kad atviegloja jaunu komersantu reģistrācijas noteikumus, ļaujot veidot SIA ar samazinātu pamatkapitālu.

Par ekonomikas izaugsmes palēnināšanos liecina arī citi dati. Aizvadītajā gadā uzkrāto ārvalstu tiešo investīciju apjoms Latvijas uzņēmumu kapitālos audzis par 85,76 miljoniem eiro, palielinoties līdz 7,291 miljardam eiro. Salīdzinot ar iepriekšējo gadu tendencēm, 2015. gadā uzkrāto investīciju apjoms audzis lēnāk. Piemēram, 2013. gadā piesaistīto investīciju apjoms bija vairāk nekā piecas reizes lielāks.

«Kad Latvija gatavojās iestāties eirozonā, plaši tika pausts uzskats, ka eiro ieviešana veicinās ārvalstu investīciju ieplūšanu Latvijā,» atgādina «Lursoft». Tagad SEB bankas ekonomists Dainis Gašpuitis norāda, ka gan citās eirozonas valstīs, gan ASV uzņēmēji nesteidzas investēt uzņēmējdarbības paplašināšanā, kas mazina arī Latvijas iespējas piesaistīt jaunas investīcijas. Viņš atzīmē, ka liela daļa ārvalstu ieguldījumu, ko iepriekš saņēma Latvija, lielā mērā bija saistīti ar Krieviju.

Vēl viens nepatīkams rādītājs – aizvadītajā gadā par septiņiem procentiem pieaudzis maksātnespējas procesu skaits. Ierosināti 2410 maksātnespējas procesi, no tiem 67 procenti – fiziskām personām.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Ak tu mī un žē

Tad jau LV pat pēc 53 gadiem nesasniegt ES valstu patreizējo vidējo līmeni !

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 17:54

hmm

vienigais kas atbilst eiropas limenim ir valsts parads----25 gadu sasniegums, domajams pec 53 gadiem tadas LV vairs nebus

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 17:59

bio

vien s bankas analītiķis mēnesi atpakaļ lēja ka ies uz augšu! jūs kaut kā sarunājiet , savādāk kur vējš papūš tur klanās!un bankas analītiķis nu nebūs tas kurš noteiks un nebūt tas kuru padomos vajadzētu klausīties , atcerēties der treknos gadus kad šie paši analītiķi muldēja pa deviņiem mēmajiem

pirms 2 gadiem, 2016.01.21 19:47

secinājums

Šāds sīkpirdis nespētu precīzi noteikt pat laika apstākļus - lietus laikā šamajam liktos, ka spīd Saule.

pirms 2 gadiem, 2016.01.22 09:43

bio

galvenais ka šie sīkpirži atrod idiņus kas tos publicē !!!

pirms 2 gadiem, 2016.01.23 08:29

megabūve

Bet neskatoties uz to, Bauskā tomēr tiks celtas megabūves, baseina un multifunkcionāla sporta kompeksa izskatā! ''APSVEICAM!''

pirms 2 gadiem, 2016.01.25 13:21

Vietējās ziņas