Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ekoskolas saņem Zaļos karogus

Ekoskolu apbalvošanas sarīkojumā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā arī mūsu novadu skolas un bērnudārzi saņēma Zaļos karogus.

Zaļo karogu un ekoskolu sertifikātu pasniegšanas ceremonija notika pirmdien, 19. septembrī, un pēc tās zaļo izglītības iestāžu pārstāvji devās gājienā uz Vides, Izglītības un zinātnes, Ārlietu ministriju, «Bauskas Dzīvei» pastāstīja pasākuma dalībniece Iveta Salgrāve, Iecavas novada Dzimtmisas pamatskolas zaļo projektu pedagoģe.

«Šoreiz gājiena mērķis bija ne tikai prasīt rīcību no citiem, bet arī pašiem dziļāk iepazīt šī gada ekoskolu Rīcības dienu virzienu – globālo izglītību, pasaules aktuālo problēmu izzināšanu un saikņu meklēšanu ar ikdienas darbībām,» gājiena daudzveidīgo noformējumu skaidro dalībniece.

Jau vēstīts, ka Zaļo karogu šogad saņēmušas arī Vecumnieku, Skaistkalnes un Misas vidusskola Vecumnieku novadā, Bauskas novada Jaunsaules pamatskola, bērnudārzs «Dartija» Iecavā un «Mārpuķīte» Rundāles novadā. Zaļais karogs otro gadu plīvo pie Bauskas bērnudārza «Pasaulīte», «Bauskas Dzīvei» pavēstīja iestādes vadītāja Daina Kadiševska, precizējot ekoskolu kustības organizatoru sākotnēji izplatīto informāciju.

«Apbalvošana ritēja pa grupām, no jaunākajiem dalībniekiem sākot,» atklāj Dzimtmisas skolotāja, «esam ceturtajā grupā un Zaļo karogu saņemam sesto reizi. Patlaban strauji gatavojamies Rīcības dienām.» Kā ziņots, Dzimtmisas pamatskola šogad sākusi jaunu zaļās izglītības programmu «Ēd atbildīgi» un turpina pērn sākto skolas apkaimes bioloģiskās daudzveidības izpēti. «Šķiet, ka jāstrādā būs vēl vairāk, jo atskaites projektiem jāgatavo ik pa trim mēnešiem, jārīko daudz nodarbību,» stāsta I. Salgrāve, «tās jāsavieno ar stundu un ārpusstundu norisēm. Jāizveido skolas vides kodekss un ekopadome, vides novērtējums un darbības plāns.»

Pēc Vides izglītības fonda datiem, šogad Latvijā ir 125 Zaļā karoga turētājas mācību iestādes, šajā mācību gadā ir astoņas Vecumnieku, Iecavas, Bauskas un Rundāles novada izglītības iestādes,(VIF). Iepriekšējā mācību gadā Latvijā bija 117 Zaļā karoga turētāju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas