FK «Bauska» pārliecinoši uzvar rīdziniekus

Latvijas Florbola čempionātā florbola klubs «Bauska» sestdien, 8. februārī, sporta centrā «Mēmele» izcīnīja pārliecinošu uzvaru ar 9:4, pārspējot FK «Rīga» florbolistus. Labākais spēlētājs uzvarētāju rindās – vārtsargs Elvis Holsts, ziņo portāls floorball.lv.

FK «Rīga» piektdienas vakarā savā laukumā ar 11:2 sakāva «Talsi/Triobet» florbolistus, bet sestdien tieši tāds pats liktenis gaidīja viņus pašus Bauskā.

Jau pirmā perioda laikā "Bauska" guva divus bezatbildes vārtus (2:0), bet otrajā trešdaļā pavisam pārliecinoši nosvēra uzvaras svaru kausus uz savā pusē – 7:1. Pēdējā periodā uz baušķenieku diviem rezultatīviem raidījumiem FK «Rīga» atbildēja ar trim goliem, bet galarezultātā "Bauskai" pārliecinoša uzvara ar 9:4. Jāpiebilst, ka pirmā apļa spēlē rīdzinieki pamatīgi pārsteidza "Bausku", savā laukumā sakaujot to ar 9:3.

Par labāko spēlētāju uzvarētāju rindās tika atzīts vārtsargs Elvis Holsts, kurš atvairīja 38 no 42 pretinieku metieniem. Baušķenieki pa pretinieku vārtiem izdarīja 29 metienus. Rezultatīvākie komandā "Bauska" bija Gints Velmunskis ar 3 (1+2) punktiem, Valdim Vāveram un Pēterim Zeltiņam pa diviem goliem, divus punktus guva arī Rihards Mallons, Dinārs Vaitaitis un Toms Niedre. Par labāko FK "Rīga" sastāvā atzina Jāni Klestrovu, bet neviens no spēlētājiem neguva vairāk par vienu punktu.

Florbola čempionāta kopvērtējuma līdere ar 57 punktiem 23 spēlēs ir Kocēnu "Rubene", par diviem punktiem apsteidzot RTU/"Inspecta", kurai viena spēle rezervē. Tikmēr pa attiecīgi 54 un 51 punktam ieguvušas abas pagājušās sezonas finālistes "Cēsu alus"/"Lekrings" un "Lielvārde", bet piekto vietu ar 43 punktiem ieņem "Rīga".

Lai arī līdz regulārā čempionāta beigām vēl atlikušas vairākas spēļu kārtas, jau ir zināmas labākās astoņas komandas, kas turpinās cīņas izslēgšanas turnīrā. Minētajām piecām komandām tuvākās sekotājas labāko astoņniekā ir "Ķekava", "Bauska", un Liepājas "Kurši". Savukārt kopvērtējuma lejasgalā vājākās divas komandas diezgan pārliecinoši ir Ķekavas "Bulldogs" un "Talsi"/"Triobet", bet pēdējā no tām jau nodrošinājusi izkrišanu uz pirmo līgu.

Šogad par uzvaru vīriešu virslīgā cīnās 14 komandas - par divām vairāk nekā pērn. Pēc divu apļu regulārā čempionāta izslēgšanas cīņām kvalificēsies astoņas labākās komandas. Pēc tam ceturtdaļfināli un pusfināli tiks aizvadīti līdz vienas komandas trim uzvarām, par bronzas medaļām notiks tikai viens mačs, bet čempioni tiks noskaidroti sērijā līdz vienas komandas četrām uzvarām.