Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkloras kopas dosies uz Dobeli

Zemgales folkloras kopas svētdien, 6. aprīlī, būs skatāmas un dzirdamas Dobelē. Te notiks Zemgales reģiona folkloras kopu skate.
Skates tēma ir «Mantojums», tā sasaucas ar nākamvasar paredzētā starptautiskā folkloras festivāla «Baltica 2015» devīzi. No mūsu novadiem uz Dobeli svētdien dodas vairāki kolektīvi. Iecavnieki būs pārstāvēti ar divām kopām «Tarkšķu ģimenes» un «Tarkšķi». Skatei viņi sagatavojuši programmas «Trīnes Barīsas mantojums» un «Līzes Rones mantojums».

Rundāles novada folkloras kopa «Svitene» žūrija izrādīs programmu «Melngaiļa Zemgalē pierakstītās melodijas». Bauskas novada precību un kāzu dziesmas izdziedās Ceraukstes pagasta folkloras kopa «Laukam pāri». Arī Vecumnieku novada Bārbeles folkloristi sagatavojuši precību dziesmas.

Codes pagasta folkloras kopa «Dreņģeri» žūrijai piedāvās programmu «Dreņģeri». Kopas vadītāja Ināra Grēniņa «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka šajā uzvedumā skatītājus iepazīstinās ar vietvārdu «Dreņģeri»: «Šādas ikgadējās skates kolektīvam ir kā atskaite par paveikto. Skatei esam sagatavojušies, satraukuma nav, jo dziedam dziesmas, kas pašiem patīk.»

Vēl Dobelē savu sniegumu rādīs arī folkloras kopa «Trejupe» no Bauskas un Vecsaules pagasta folkloras kopa «Vecsaule».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas