Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Folkloras kopu «Trejupe» apbalvo jubilejā 1

Bauskas kultūras centra (BKC) folkloras kopa «Trejupe» šodien, 7. maijā, svin 25 radošo gadu jubileju. Mākslinieki šajā dienā saņem pašvaldības apbalvojumus.

Par ilggadēju ieguldījumu latviešu folkloras saglabāšanā, popularizēšanā un novada atpazīstamības veicināšanā «Trejupei» piešķirts atzinības raksts un 300 eiro naudas balva. Folkloras kopas vadītāja Aldona Sormule par ilggadēju folkloras popularizēšanu un kopas vadību augstā mākslinieciskā līmenī saņems atzinības rakstu. Kopas vadītājai Dacei Prūsei piešķirts pateicības raksts par folkloras popularizēšanu. Tāds pats apbalvojums folkloras kopas koncertmeistarei Dainai Ārmanei.

BKC sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Māla informē, ka 7. maija koncertā «Trejupes trešais ducis» līdz ar jubilāriem uzstājas viesi: folkloras kopas «Dreņģeri», «Vecsaule» un «Laukam pāri» no Bauskas novada, «Svitene» no Rundāles, «Virza» no Brocēniem un «Dimzēns» no Jelgavas.

Folkloras kopu «Trejupe» 24 sezonas vadīja tā dibinātāja Aldona Sormule, pašaizliedzīgi un neatlaidīgi strādājot pie tradicionālās dziedāšanas, muzicēšanas un dejošanas izzināšanas, pārmantošanas un popularizēšanas. «Trejupes» pirmos 15 darbības gadus Aldonas Sormules lielākais atbalsts kolektīva vadīšanā bija koncertmeistare Inga Bukša.

Šajā sezonā folkloras kopas vadību uzņēmusies Dace Prūse – Latvijā zināma un cienījama latviešu folkloras, tautas tradīciju un danču zinātāja. Jubilejas sezonā kopā ar koncertmeistari Dainu Ārmani viņa rūpējas par «Trejupes» kvalitatīvu māksliniecisko sniegumu.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Aija

Varētu ielikt šī pasākuma foto, nevis senu attēlu, kur vadītāji jau sen nomainījušies un sniegt pareizu informāciju!

pirms 2 gadiem, 2016.05.09 14:19

Vietējās ziņas