Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fondu uzraudzītāji atzinīgi novērtē Bauskas novada attīstības stratēģiju 22

Bauskas novada viesnīcā «Bērzkalni» 6. un 7. jūlijā notika Eiropas Savienības struktūrfondu Uzraudzības komitejas izbraukuma sēdes. Pasākuma dalībnieki iepazinās arī ar Bauskas novada objektiem, kur ieguldīts fondu finansējums.

Eiropas Savienības fondu Uzraudzības departamenta direktore Diāna Rancāne informēja, ka Eiropas Savienības (ES) struktūrfondu un Kohēzijas fonda Uzraudzības komiteja katru gadu rīko izbraukuma sēdes, izvēloties jaunus novadus. Galvenais nosacījums – lai novads vēlētos uzņemt viesus un būtu spējīgs nodrošināt sēdei nepieciešamās prasības, kā arī iespēju apskatīt pietiekami lielā skaitā un dažādībā ar Eiropas Savienības finansējumu īstenotos projektus. Bauska šoreiz bija piemērotākā vieta apmeklējumam.

«Nepieciešams, lai cilvēki, kas iesaistīti projektu īstenošanā, redz paveikto un reizē arī var apzināties, kā vajag strādāt un kā nevajag. Bauskas novadā īstenoti dažādi projekti – fondu finansējums ieguldīts gan infrastruktūrā, gan sociālajā un ekonomikas jomā. Patīkami, ka investīcijas papildina no pašvaldības budžeta,» uzsver D. Rancāne, slavējot novada attīstības stratēģiju.

Sēdē piedalījās pārstāvji no dažādām ministrijām un institūcijām, kas iesaistītas ES fondu piesaistē. To skaitā bija arī Eiropas Komisijas pārstāvji – Reģionālās un pilsētu politikas ģenerāldirektorāta Igaunijas, Somijas un Latvijas nodaļas vadītāja Angela Martinesa-Sarasola un Nodarbinātības, sociālo lietu un iekļaušanas ģenerāldirektorāta Baltijas valstu un Somijas nodaļas vadītājs Egberts Holtis. Galvenās tēmas bija apskats par 2007. – 2013. gada plānošanas periodā paveikto un informācija par ES fondu 2014. – 2020. gada plānošanas perioda progresu, plānotajiem ieguldījumiem tautsaimniecības attīstībā, būtiskākajām izmaiņām un citiem jautājumiem saistībā ar ES fondu vadību un ieviešanu.

Trešdienas, 6. jūlija, vakarā viesi Bauskas novada administrācijas attīstības un plānošanas nodaļas projektu vadītājas Ievas Šominas vadībā apmeklēja vairākus Bauskas novada objektus –SOS bērnu ciematu Īslīces pagastā, «Baltic Dairy Board» un SIA «Bauskas alus» ražotni. Iespēju nobaudīt «Bauskas alus» produkciju komisijas dalībnieki izmantoja un bija ļoti apmierināti. Noslēgumā skatīja paveikto Bauskas Rātsnamā un Bauskas pilī.

«Šī ir pēdējos piecos gados visviesmīlīgāk sagatavotā vizīte, kas deva saprotamu un loģisku pārskatu par mērķtiecīgiem un vajadzīgiem ES naudas ieguldījumiem,» baušķeniekus uzslavēja Henrihs Danusevičs, Latvijas Tirgotāju asociācijas prezidents un ES struktūrfondu Uzraudzības komitejas loceklis.

Pievieno komentāru

Komentāri 22

Bet kā ar šo

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/udenssaimnieciibas-projekts-berzu-ciema-gaidiito-ertiibu-vieta--.a85728/
un šo-
«Bērzu ciema iedzīvotājiem jārēķinās ar to, ka darbu veicējiem dots uzdevums līdz pirmdienai iekonservēt veiktos darbus. Visas bedres ir jāaizber un jānolīdzina. Lai dati būtu precīzi, paveiktais tika nomērīts. Domāju, ka līgumu ar SIA «Konstra» lauzīsim,» skaidro Bauskas novada domes izpilddirektors Jānis Kalinka.
Un tālāk- MELI VAI LIELI MELI

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 21:23

Nu TĀ ar šo

Nekļūdās tikai tas, kurš neko nedara! Kā domā, uzraudzītāji to nezina?! Par laimi labo piemēru ir daudz vairāk un normāla prakse ir visu vērtēt salīdzinošās kategorijās!!! Vienmēr var izcelt negatīvo, un, komentētāj, nesatraucies, neviens to nav aizmirsis, bet kāds ir Tavs mērķis, kad to nepārtraukti atgādini? Vai tiešām tik nesavtīgs? :-)

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 21:34

dalibnieks

Nu strausu parāde s--i līdz ausīm,bet mums viss Ok. Pasēta Eiropas nauda nu tā 1,5- 2 milj. apjomā un viss ir kārtībā....Vai nu žurnālists ar putniem vai par daudz aliņu par velti sadzēries

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 22:39

to dalībnieks

nestāsti niekus nekāda Eiropas nauda nav pasēta, izsaimniekota ir NODOKĻU NAUDA, arī tava un mana...

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 23:30

melošana

administrācija nav spējīga dzīvot bez meliem, kā atver muti tā ārā gāžas vieni vienīgi meli, lieli meli, mazi meli un dzīvi izgudrojumi, paklausieties domes sēžu ierakstus.

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 23:31

ej tu ddirrrssst aleksandr

ej tu ddirrrssst aleksandr

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 12:35

kekss

pagastu baroniņiem pie vienas vietas , alga ieripo katru mēnesi , un vēl ja kāds kaut ko atmet...
galvenais skaisti pamuldēt!
spilgts piemērs feldmanis , pie baseina būves, pilnīgs bezjēga

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 14:54

Bet

Nav jau runa par savtīgumu vai nesavtīgumu,bet gan par faktiem, un Bauska gan nav tas labākais piemērs. Tā domāju es, Bauskas novada iedzīvotājs un ne tikai es. Arī kādu reizi meliem pienāks gals.

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 21:49

aleksandr

būtu reiz sācis ko prātīgu darīt, nevis te klabēt kā vecas stalažas.. nemitīgi vienu un to pašu!!!

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 23:07

to aleksandr

var redzēt, ka administrācijas dzeguzēm ir šaurs redzējums, šaura saprašana un pilnīgi trula lietu uztveršana, pat tā kā aizvainojoši paliek par to, ka aleksandrs ir vienīgais kurš to redz, saprot un atgādina, varētu domāt ka pārējie nodokļu maksātāji ir ļoti aprobežoti, nu bet paranoja ir un paliek paranoja, kā teikt ja beigts tad uz ilgu, ja idiots tad uz visu mūžu...

pirms 2 gadiem, 2016.07.07 23:28

hmm

tiri ka brezhnevu laikos---izbraukuma plenarsedes, sasaukumi utt

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 03:14

?

vaitad darba laika drikst lietot alkoholiskus dzerienus?

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 03:15

tā lūk

Var jau bļaustīties un kritizēt, vai vēl sazina ko, bet šis ir tas gadījums, kad šķiet, tiešām, kaut kā ar tiem darbiem un attīstību neveicas. Iesākti, bet neveiksmīgi projekti, pat baseins, kurš ar tādiem nesmukumiem tika beidzot uzsākts,tālāk par bedri nav ticis, jo atkal, kāds kaut ko nepamanijis, neizdarijis, uzsveru- Kāds! Var būt, vajadzētu vairāk piedomāt, kā piesaistīt EU struktūrfondus, kā gudri paņet naudu un gudri to izlietot, tam ir gūzma ar specialistiem, kuri saņem algas un ne tās mazākās. Viegli, kaut ko likvidēt, grūtāk ir izvaidot un attīsitīt. Darīsm katrs savu darbu pēc labākās sirdsapziņas un labākās gribas, un viss bīs OK!

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 07:58

projekts

Manī allaž smaidu raisa šie komentāri, kad cilvēki, kuri ne tuvu nav stāvējuši ES naudas pārdales procesiem LV spriež par to, ko var un ko nevar attīstīt par ES naudu. Bet spriest jau nevienam nevar aizliegt. Un vai tiešām 5 projektu speciālisti, kuru darbs ir par pamatu turp pat 25 miljoniem EUR, kas novada attīstībai piesaistīti pagājušajā plānošanas periodā ir GŪZMA ar cilvēkiem?

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 08:21

projektam

ja tā ir taisnība, kā raksti, ka periodā: 2007-2013 ir piesaistīti 25 mlj eur, tad vidēji viena speciālista pienesums ir ~ 714 tūkst.eur/gadā. Šādi skatoties tik "smaidoši" vairs neizskatās un ja norēķina nost atsevišķiem projektiem sekojošos zaudējumus un izmaksas no pašvaldības budžeta, kas paliek?

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 14:03

slota

tuvu stāvošās administrācijas attīstības sasniegumu sarakstam aizmirsts pieskaitīt sabiedriskās komunikācijas uzturēšanu komentāru veidā ar progresējošās paranojas raksturīgo "blēšanu" un zākāšanos...

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 14:17

nju

vai tik nav kas līdzīgs savulaik dzirdētam "veiksmes stāstam"?

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 13:39

BNA

Riktīgi forši. Tas jau bija skaidrs, ka KĀRTĒJĀ atzinība pašvaldībai būs kā dadzis acīs DAŽIEM! Lai jums "daži" veicas, bet atzinība ir un paliek mums!

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 14:24

ND

Pelnīta atzinība ir atzinība, bet šāda nav atzinība, lai kā BNA mierina savu sirdsapziņu

pirms 2 gadiem, 2016.07.08 15:26

pasaka

protams, vainīgs ir vien bērns kurš norādījis ka karalis ir pliks

pirms 2 gadiem, 2016.07.11 14:24

Vietējās ziņas