Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: «Barona mantojums» laivu ekskursijas dalībnieki meklē pilis Zemgalē 2

Bauskas un Rundāles novadu un pilis pagājušās nedēļas nogalē apskatīja laivu ekskursijas «Barona mantojums» dalībnieki, kuri meklēja un skatīja Zemgales pilis.

Laivotāju brauciens sākās Bauskā, Mēmeles krastā lejpus tilta,16. aprīlī. Līdzi ņemot termosus un sviestmaizes, padsmit automašīnās ieradās lieli un mazi ceraukstieši, jelgavnieki un rīdzinieki, klāt bija arī balta sunīte Bella, kurai šis jau otrais laivu brauciens. Upes krastā uzradās dzeltenu kanoe laivu krāvums, airi un glābšanas vestes.

Brauciena «Barona mantojums» dalībnieki, sadalījušies 12 komandās, saņēma laivas, airus, karti ar kontrolpunktiem un glābšanas vestes. Automobiļi veikli tika aizdzīti uz finiša vietu pie Mežotnes pilskalna, šoferus atveda uz startu, tapa glīta kopbilde, un sākās ekskursija ar fotoorientēšanos.

Mazākie un bailīgākie dalībnieki laivā sēdās aiz pirmās krāces. To šķērsojot, viena ekipāža patiesi novērtēja, cik lietderīgi ir līdzi ņemt lieku drēbju kārtu. Pirmais kontrolpunkts bija pavisam netālu – dzeltenās laivas piestāja pie Bauskas pils, un airētāji nofotografējās pie lielgabala.

Laivu braucienu organizēja zemgalieši Atis Luguzs un Mārcis Laidiņš no Jelgavas un Ozolniekiem. Atis veidoja maršrutu, Mārcis, būdams profesionāls slaloma airētājs, gādāja aprīkojumu. Šādu pasākumu viņi rīkojuši jau pirms gada. Abi ir laivojuši pa dažādām Latvijas upēm un tagad aicina arī citus atklāt maz zināmus maršrutus Zemgalē. Brauciena rīkotāji atzīst, ka Svētes upe visinteresantākā ir posmā no Svētes tilta līdz Jelgavai, aizraujoši airēt arī pa Platoni, Misu un Vircavu. Ata un Mārča organizētais brauciens «Barona mantojums» savu nosaukumu ieguvis pēc piedzīvojumu sacensībām 2009. gadā, kad šis maršruts Bauska–Mežotne tika veikts pa Mēmeli un Lielupi. Toreiz tajā piedalījās Ieva Barone, no kuras uzvārda veidots šī skaistā pasākuma nosaukums.

Laivu ekskursija «Barona mantojums» bija 11,3 kilometru gara. Maršrutā bija iekļauti daudzi interesanti objekti: Bauskas un Kaucmindes pils, Bornsmindes muiža, Kaļķu ceplis, Jumpravmuižas mākslīgās pilsdrupas, Rundāles pils, Mazmežotnes muiža un citi apskates objekti. Fotoorientēšanās sacīkšu dalībniekiem bija jāatrod 12 kontrolpunkti, aptuveni sešus kilometrus nācās iet kājām.

Pirmie 12 komandu konkurencē finišēja jelgavnieki – Līgas Ervikas ģimene. Pirms nedēļas Līga ar ģimeni piedalījusies Ata un Mārča organizētā braucienā pa Svēti, kas esot daudz šaurāka un līkumaināka, arī maršruts bijis garāks – kopā 18 kilometru.

Uzvarētājas komandas dalībniece atzina, ka šoreiz visgrūtāk bijis nokļūt līdz Kaucmindes muižai Saulainē – labu gabalu nācies iet kājām. Īpaši priecējusi daba – upes krastos ziedošās vizbulītes un narcises Rundāles pils dārzā. Līga stāsta, ka atmiņā palicis Mežotnes pils parkā redzētais krusts Pirmajā pasaules karā kritušo piemiņai, uz kura bijis uzraksts vācu valodā: «Šeit dus 7 drosmīgi krievi – 1915. gada augusts.» Iespaidīga šķitusi arī Mežotnes baznīca – eja līdz pat altārim bijusi klāta ar svecēm, un dalībniekus mūka apmetnī sagaidījis Atis Luguzs.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

vai ne

forši, žēl, ka es nezināju, ka ir tāds pasākums :(

pirms 2 gadiem, 2016.04.20 20:19

laivas

seko Facebook pastasalaslaivas, noteikt vēl atgriezīsimies Bauskā

pirms 2 gadiem, 2016.04.22 15:52

Vietējās ziņas