Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Brīvdienās aizrit rogaininga sacīkstes Misā

Vecumnieku novada Misas ciema apkārtnē 31. martā notika rogaininga sacensības. Dalībnieki pulcējās Misas vidusskolā, kur reģistrējās, saņēma numurus un kartes. Sacīkstes organizēja Vecumnieku novada dome sadarbībā ar orientēšanās klubu «Eko O» un karšu izdevniecību «Jāņa sēta».

Rogainings ir orientēšanās sacensības, kurās komandas pārvietojas apvidū un noteiktā laikā brīvi izvēlētā secībā apmeklē kontrolpunktus, kam piešķirtas noteiktas vērtības, cenšoties savākt pēc iespējas vairāk punktu.

Dalībnieki pārvietojās tikai ar kājām, navigācijai izmantojot kompasu un sacensību organizatoru izsniegtu karti. Galvenais tiesnesis bija Mārtiņš Šteinalts. Sacīkstes notika ar kontrollaiku divu un četru stundu distancē. Bija ierīkoti 38 kontrolpunkti, to vērtības bija no trim līdz deviņiem punktiem, distances garums pa gaisa līniju – aptuveni 35 km. Rogaininga laikā varēja apskatīt interesantas Misas ciema vietas, piemēram, Velna pēdu akmenī, Dugānas skolu un citas.

Vairākums dalībnieku bija no Vecumnieku novada, daži bija braukuši arī no Jelgavas, Liepājas, Durbes un citām Latvijas vietām. Tālākie viesi bija ieradušies no Klaipēdas Lietuvā.

Misas ciema iedzīvotājs, aktīvs tūrists, rogaininga dalībnieks Toms Jaunzemis, stāsta: «Man patika, arī laikapstākļi  bija labi. Par laimi, nelija, citādi viss būtu slapjš un vēl vairāk dubļains, pa mežu nevarētu skriet – būtu jāpeld. Vienīgi karte varēja būt nedaudz precīzāka. Taču kopumā sacensības bija foršas, jauki, ka Misā notika šāds pasākums. Patika arī tas, ka Misas apkārtnē varēja redzēt diezgan daudzveidīgu dabu, sākot no gludiem laukiem līdz pat mežiem, kas pārvēršas purvos. Vērtējot mūsu startu, sapratu to, ka ir nedaudz jāpatrenējas, bet kopumā komandai gāja labi līdz nelielajam negadījumam, kas liedza pabeigt sacensības. Bija jautri, patīkami, lai arī slapji un slideni.» Toms rogaininga laikā savainoja kāju, un viņa komanda nevarēja turpināt sacensības.


SACĪKŠU REZULTĀTI

Divu stundu rogaininga distance

Atklātās grupas

Vīrieši bez vecuma ierobežojuma:
1. «Nav draugu»;
2. «Kāpa»;
3. «Ne kauna, ne goda».

Sievietes bez vecuma ierobežojuma:
1. «Flokši».

Jauktās grupas bez vecuma ierobežojuma:
1. «Ideja»;
2. «Jaksoni»;
3. «Kuksīši».


Ģimeņu grupas

Ģimeņu komandas, kurās ir bērni vecumā līdz astoņiem gadiem:
1. «V3G4»;
2. «Pūpoliņš»;
3. «Liedagi-35».

Ģimeņu komandas, kurās ir bērni vecumā no 9 līdz 17 gadiem:
1. «JSK Gaita»;
2. «Kuš»;
3. «Foršie eži».


Četru stundu rogaininga distance

Atklātās grupas

Vīrieši bez vecuma ierobežojuma:
1. «Vulkāns»;
2. «ATIP»;
3. «Tad jau redzēs!».

Sievietes bez vecuma ierobežojuma:
1. «ALi IRi ISi»;
2. «Kautkurtepat»;
3. «Mēs pa taisno».

Jauktās grupas bez vecuma ierobežojuma:
1. «Vivobarefoot»;
2. «Mana labākā komanda»;
3. «Ivalo».


Veterānu grupas

Vīrieši virs 50 gadiem:
1. «Amatciems».

Sievietes virs 50 gadiem:
1. «Māsas».

Jauktās grupas virs 50 gadiem:
1. «MonaX»;
2. «Skudrulāči»;
3. «Durbenieki».


Jauniešu grupas

Meitenes līdz 20 gadu vecumam:
1. «MINTTU/K»;
2. «Elvīns»;
3. «RAM».

Puiši līdz 20 gadu vecumam:
1. «Kliņģerīšu Ziedlapiņas»;
2. «Vilma».

Jauktās komandas līdz 20 gadu vecumam:
1. «Zaļie gurķi»;
2. «Čīkstīte un Raivis»;
3. «Apodziņš un susliki».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas