Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Iecavā izskan pirmā starptautiskā Olu diena

Sestdien, 13. oktobrī, Iecavas stadionā pirmo reizi tika svinēta Pasaules olu diena. Uz svētkiem aicināja a/s «Balticovo» un Iecavas jauniešu centrs. Klātesošos sveicot saulainajā dienā, svinības atklāja komiķis Mārtiņš Kozlovskis jeb Kozmens.
 
Bija skatāmi ielu vingrotāju «Workout Generation» paraugdemonstrējumi. Pēc jaudīgā priekšnesuma puiši aktivitātēs iesaistīja arī lielus un mazus apmeklētājus. Visi rādīja, ko prot. «Uz dažādiem sarīkojumiem braucam visu gadu, vismaz reizi nedēļā. Vasarā nedēļā bija pat trīs priekšnesumi. Šodien centāmies iekustināt bērnus un jauniešus. Iepriekš daudzi varbūt pat nenojauta, cik aktīvi ir ciema jaunieši,» stāsta «Workout Generation» līderis Gvido Šalms. Puiši kā komanda sāka darboties 2012. gadā. Viņi regulāri trīs reizes nedēļā apmeklē spēka treniņus, vismaz divas reizes nedēļā Liepājas Olimpiskajā centrā mācās vingrošanas trikus.

Apmeklētāji varēja piedalīties dažādās aktivitātēs. Iecavas mūzikas un mākslas skolas pārstāvji piedāvāja apgleznošanas nodarbību. Radošajās darbnīcās bērni no dažādiem atribūtiem veidoja brilles un gaiļus. Gara rinda veidojās pie kāpšanas sienas, milzīga interese bija arī par lielā dārza spēļu zonā notiekošo – boulingu, dambreti un vikingu boulingu. Šķēršļu joslā ar olas nešanu pirmajā dienas pusē visaktīvākais bija kāds vīrietis, veicot uzdevumu 13,014 sekundēs. Skaistos mirkļus varēja iemūžināt fotostūrītī. Olu medībās startēja trīs veidu – klašu, ģimeņu un azartisko draugu, kolēģu un paziņu – komandas. Orientēšanās notika pa visu ciemu, piestājot desmit kontrolpunktos, katrā bija jāveic dažādi uzdevumi un jāatbild uz āķīgiem jautājumiem. Bērni un jaunieši bija sajūsmā par hiphopa grupas «Olas» uzstāšanos.

Olu ēšanas čempionātā sieviešu grupā vislabāk sevi apliecināja iecavniece Elīna Baumane. «Nebiju domājusi, ka visātrāk apēdīšu septiņas vārītas olas. Sākumā pieteicos tikai pa jokam. Pirmspēdējā ola sprūda rīklē, taču godam izpildīju uzdevumu. Mūsu ģimene ikdienā lieto olu produktus. Visiecienītākā no rītiem ir omlete,» atklāj Elīna Baumane. Vīriešu grupā visašākais bija liepājnieks Agris Romānovs, 45 sekundēs apēdod septiņas olas. «Bieži kopā ar draugiem apmeklējam pasākumus dažādās Latvijas vietās. Šoreiz tik tālu braucām tāpēc, ka bērns vēlējās klausīties grupu «Olas»,» atklāj Agris.

«Esam sākuši intensīvāk domāt par ciemu un tā iedzīvotājiem. Vēlamies, lai mūsu firma ir vēl pazīstamāka. Starptautiskajā olu dienā izmantojām izdevību organizētu pasākumu. Lielākā daļa vietējo ir sportiski un aktīvi. Kāpēc gan to nedarīt? Lai gan ir oktobra vidus, apmeklētāju ir daudz. Noteikti turpināsim un ieviesīsim Olu dienu kā tradīciju,» atklāj a/s «Balticovo» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Agra Lieģe.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas