Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: invalīdu sporta svētki Bauskā

Pilsētas stadionā aizvadīti Bauskas novada vasaras sporta svētki cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Pasākumā piedalījās 14 vienības, tai skaitā četras no Lietuvas pilsētām.

Sadarbība ar Lietuvas pilsētām invalīdu sporta un rehabilitācijas biedrībai (ISRB) «Bauska» šogad izvērsusies diezgan plaša – mūsu pilsētā rīkotās sacīkstes ir vienas no populārākajām visā Latvijā ar lielu skaitu kaimiņu valsts dalībnieku piedalīšanos. «Mūsu pasākumā bija vienības no Šauļiem, Kuršēniem, Radvilišķiem un Pasvales. Cieša sadarbība izveidojusies,» stāsta ISRB «Bauska» valdes priekšsēdētāja Maira Kalada.

Kopumā sacīkstēs, kas notika 2. septembrī, piedalījās 120 sportistu ar invaliditāti. Daudzi ISRB «Bauska» pārstāvji nevis startēja, bet gan pildīja tiesnešu un organizatoriskos pienākumus.

Sacensību organizatore Inga Ūbele pastāstīja, ka no viesi bija arī no Rīgas, Krāslavas un Rundāles novada, kā arī vairākas Bauskas novada vienības. Ņemot vērā nepārtraukto lietu, sacensības ritēja stadiona manēžā un zem skatītāju tribīņu nosegtās daļas. Tribīnēs notika pildbumbas grūšana, bumbiņu mešana mērķī, lidojošo šķīvīšu ķeršana, florbola metieni un futbola sitieni. Savukārt dalībniekiem ratiņkrēslos bija 30 metru brauciens, neliela stafete un «Boccia» turnīrs.

«Jaunums bija «Boccia» spēle. Biedrība ir iegādājusies divus jaunus komplektus. Uzaicinājām palīgā Pamūšas speciālās internātpamatskolas jauniešus, jo viņi ar sporta skolotāju Ivo Petrokaiti piedalās samērā nopietnās sacensībās šajā sporta veidā,» stāsta I. Ūbele. Tiesa, pieredzētais radījis savus secinājumus. «Mums vēl daudz jāstrādā un jāmācās. Nemākam vēl tiesāt. Lietuvieši mūs daudz pielaboja – viņi jau sen spēlē «Boccia». Labi, ka bija palīgi no Pamūšas,» teic M. Kalada. Viņa skaidro, ka kopā ar citiem sacensību veidiem «Boccia» rīkot ir grūti, vajag atsevišķus turnīrus.

«Boccia» spēlēs uzvaru guva Radvilišķu vienība. No mūsējiem labākie bija Pamūšas internātpamatskolas jaunieši.

«Man šķiet, ka, pateicoties kopīgai izdomai, svētki izdevās,» saka I. Ūbele. Organizatori jau gatavojas nākamajām sacīkstēm. Jau šopiektdien, 8. septembrī, ISRB «Bauska» pārstāvji brauks uz pasākumu Lietuvā, Kuršēnos. Savukārt ģimeņu biedrība «Ābulis» 16. septembrī iesaistīsies sporta svētkos Dobelē, kas veltīti jauniešiem un bērniem invalīdiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas