Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Jāņus sagaida Rundālē 3

Pilsrundālē Jāņu sagaidīšanas sarīkojums šoreiz notika Rundāles novada Mājtirgus laukumā – līdzās domes administrācijas ēkai. Trešdien, 22. jūnijā, tas sākās ar mākslinieces Initas Vilks gleznu izstādes «Rožu noslēpums» atklāšanu muzikālās noskaņās un dzejā par rozēm. Pēc tam laukumā Līgas un Jāņus sumināja ar koncertu, kurā uzstājās Rundāles novada koris «Runda», teātra studija «Savējie», deju kopa «Ir varianti», vidējās paaudzes deju kopa «Rundāle», senioru deju kopa «Šurpu turpu», folkloras kopa «Svitene».

Nelielā parādē stājās dāmas un meitenes – skaistāko vainadziņu nēsātājas. Vainagi bija ļoti dažādi, katra to pinēja no kultūras darba speciālistes Lilitas Lauskinieces saņēma atzinības velti. Īpašs darinājums galvā bija rundālietei Līgai Žukauskai – neparasta un eleganta galvasrota viņai bija veidota no ķiploku ziedkātiem.

Sanākušie skatītāji atzinīgi vērtēja koncertu un tā norises vietu, vairākiem šeit pat paticis labāk nekā Rundāles pils dārzā novada svētku koncerts. Ielīgošanas noskaņai pietrūcis Jāņu ugunskura, pie kura mājīgi pasēdēt, atzina daži klātesošie.

Svētku sarīkojumu noslēdza Vladimira Berezina instrumentālās grupas sagatavotais vairāk nekā stundu garais priekšnesums. Ne tik sen izveidotajā grupā muzicē vietējie Rundāles novada iedzīvotāji, vienīgi bundzinieka vēl trūkstot, tālab koncertā bija uzaicināts viesmākslinieks no kaimiņnovada Raimonds Smalkais, jauki dziedāja soliste, bērsteliete Līga Bajāre.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Klausītāja

Lūgums, Svitenes folkloras kopai nu gan nevajadzētu ļaut dziedāt mikrafonos,nu ĻOTI daudz jāstrādā,lai tas skanētu tīri un baudāmi!

pirms 2 gadiem, 2016.06.29 20:29

Vietējās ziņas