Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Leģendas piepilda Svitenes pili 8

Krāšņi ziedi fotogrāfijās, rozes no kļavu lapām, pankūkas, maskas un Olgas Rajeckas izpildītā dziesma par rozēm. Leģendu naktī Svitenes pilī 28. oktobrī sev interesanto varēja atrast ikviens pasākuma apmeklētājs.

Nepilnu triju stundu programmu apmeklētāji novērtēja atzinīgi, un viņu bija daudz, sabraukuši no dažādām vietām. Gandarīta par savu izvēli bija rīdzinieku Boļšakovu ģimene. Anatolijs Boļšakovs «Bauskas Dzīvei» pastāstīja, ka Leģendu nakts programmu izpētījis internetā. Vakara braucienu ar sievu plānojuši tā, lai pabūtu gan Svitenē, gan netālajā Vircavā. «Ļoti jauka ir programmas ideja – stāstīt par rozēm. Fantastiskas ir lielformāta fotogrāfijas, neparasta bija glītrakstīšanas un rožu veidošanas darbnīca, jauks koncerts. Esam ar šo vakaru ļoti apmierināti,» apliecināja A. Boļšakovs.

Svitenes muižas pasākumā «Visur tikai rozes zied» lieliski iederējās Andra Zēgnera lielformāta foto un Rundāles Mūzikas un mākslas skolas mākslas nodaļas audzēkņu darbu izstāde. Baldones kūku muzeja atvestajā produkcijā pieprasītākās bija Pavlovas un Napoleona kūkas.

Koncertā līdztekus novada māksliniekiem – korim «Runda», teātra studijai «Savējie», deju grupai «Magnolijas», jauniešu mūzikas grupai «Jumts» – plašu un daudzveidīgu programmu bija sagatavojuši viesi no Lietuvas. Publikas aplausus izpelnījās meiteņu deju kopa, Paistris ģimnāzijas ansamblis, kā arī Paistris kultūras centra dziedātājas.

Tomēr lielākā interese bija par Olgas Rajeckas uzstāšanos. Māksliniece, kuras māte un brāļi jau daudzus gadus dzīvo Svitenē, te nebija koncertējusi 30 gadus. «Esmu laimīga, ka esat šeit tik daudz ieradušies, ka vēl gribat mani redzēt un ceru, arī dzirdēt. Pēc trīsdesmit gadiem Svitenē atkal dziedot, vēlu visiem – mīliet savus tuviniekus, priecājieties par dzīvi un lepojieties ar šo skaisto vietu,» tā savu uzstāšanos sāka populārā māksliniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

fane

Bija izcili!Olga dziedāja dzīvajā pie dzīvas mūzikas!Viss pasākums mums ļoti patika! Būsim nākamgad!

pirms gada, 2017.10.30 21:06

to Valda

Novikas kundze sen,sen jau nerīko pasākumus svitene,vajag sekot līdzi notikumiem.

pirms gada, 2017.11.01 09:55

V.

Vietējie jau gan zin,kas ir īstais saimnieks muižā un kas ir vienkārši pasākuma vadītājs

pirms gada, 2017.11.01 12:49

Sarmīte

Nu negvelziet tak muļķības!

pirms gada, 2017.11.01 13:48

Vija

Lieciet tak vienreiz Guntai mieru!Viņa sen jau ir savā, citā skoliņā!Laiki mainās.Pieņemiet to!

pirms gada, 2017.11.01 19:37

to V

Jūs jokojat laikam.Tik dumjš nevaretu cilvēks būt, lai iedomātu, kaut kas tāds taptu Guntas prātā.

pirms gada, 2017.11.03 22:07

Vietējās ziņas