Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Māra Zālīte iepazīstina ar savu prozas grāmatu «Paradīzes putni» 6

Vairāki desmiti dažādu paaudžu interesentu otrdien, 27. martā, bija pulcējušies Bauskas kultūras centrā. Vairāk nekā stundu viņi uzklausīja dzejnieci, dramaturģi, arī prozaiķi un publicisti Māru Zālīti.

Bauskas Centrālā bibliotēka tikšanos ar literāti bija organizējusi, ļaujot viņai iepazīstināt sabiedrību ar savu jaunāko darbu, bērnības atmiņu stāstu «Paradīzes putni». Pēc Bauskas sākumskolas skolnieces Leinas Simanovičas darba fragmenta norunāšanas autore atklāja lasītājiem daiļdarbā ietvertās šifrētās zīmes. Grāmatas lappusēs rodami fragmenti no viņas rokoperas «Lāčplēsis», dzejoļu krājumu nosaukumi, citi vēstījumi.

M. Zālīte apliecināja jau citur apgalvoto, ka bērnības atmiņu turpinājuma nebūs. Grāmatās «Pieci pirksti» un «Paradīzes putni» viņa tēlojusi vidi, kuru iepazinusi pēc atbraukšanas no Sibīrijas, skolas gaitu sākumu, izpratni par vietējo padomju laika realitāti.

Stāstot par tiem laikiem, rakstniece sarunā iesaistīja sanākušos vidusskolēnus. Grāmatas varone Laura jūsmo par Pavļiku Morozovu. M. Zālīte aicināja jauniešus atklāt savas zināšanas, skaidrojot, kas šis bijis par puisi. Pēc dažādu neparastu atbilžu uzklausīšanas M. Zālīte skaidroja laikmetu, uzskatu atšķirību, valdošās varas lielo lomu personības veidošanā.


Vairāk par tikšanos lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā ceturtdien, 29. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

Patīk

Paldies dzejniecei par šo tikšanos,tikai bija mazliet par īsu.
Viss bija labi,tikai apmeklētājiem jāmācās pirms pasākuma telefoni izslēgt, neklaigāt no vietas kautkādus bezsakarus par Sprīdīti.Pie uzvedības jāpiestrādā.

pirms gada, 2018.03.29 09:08

tas gan

Sevišķi, ja apmeklētājas ir vecas tantes, kurām jau vajadzētu šo to sajēgt no uzvedības..

pirms gada, 2018.03.29 09:13

Piekrītu

Jā, arī jaunieši šoreiz traucēja ik pa brīdim ceļoties un ejot laukā no zāles, bet pensionāri šoreiz viņus pārspēja ar saviem zvanošajiem telefoniem!

pirms gada, 2018.03.29 12:19

Ausklis

Kad bibliotēka beigs taisīt ķeksīša pasākumus? Kā strādojošais var tikt? Tas nav normāli!

pirms gada, 2018.03.29 16:17

Kaupēns,tavs mīļais

Bija patīkami redzēt Paradīzes putna cienīgas izdarības veikušo tanti - no kvēlas komunistes pārtapt par vēl kvēlāku patrioti,protams,nav joka lieta.

pirms gada, 2018.03.31 11:19

No Tabago.

Ko velcies uz tikšanos,ja nespēj cienīt Zālīti.

pirms gada, 2018.03.31 15:49

Vietējās ziņas