FOTO: Miķeļus svin Misas iedzīvotāji

Kad dienas garums ir vienāds ar nakti, arī Vecumnieku novada Misas ciemā tiek svinēti rudens saulgrieži. Šogad svinības notika pagājušajā sestdienā, 23. septembrī.

Misas tautas nama vokālais ansamblis «Vēja meitenes» ieskandināja svētkus ar jautrām dziesmām, ansambļa dalībnieces izdancināja klātesošos. Pasākumu kuplināja gan vietējie, gan attālāki tirgotāji ar dažādiem dārza labumiem.

Tika vāktas pavasarī Pagalmu svētkos iestādītās pupas. Miķeļdienas svētkos «pupu krustmātes» bija ieradušās ar vākumu, katrs Misas ciema pagalms sacentās par bagātīgāko ražu. Vislabāk pupas augušas un aprūpētas 15. mājas pagalmā krustmātes Sandras Mikalauckas pārraudzībā, tur novākti divi kilogrami un 535 grami. Pērn kopumā savākti aptuveni deviņi kilogrami pupu, šogad – gandrīz 11 kilogramu.

Pēcpusdienā, kad sanākušie bija izdziedājušies, iepirkušies, saņēmuši balvas un izpriecājušies par necerēti lielo ražu, kā jau Miķeļdienā ierasts, visi pulcējās pie mielasta – pupiņu zupas, kas gatavota no pašu audzētiem labumiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas