Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Misā cieminieki tiekas Pagalmu svētkos

Siltajā un saulainajā 7. maija dienā Vecumnieku novada Misā valdīja rosība. Vietējie iedzīvotāji un ciemiņi dienu aizvadīja nu jau otrajos Pagalmu svētkos. Svētku mērķis – aicināt iedzīvotājus iznākt pagalmā, lai labāk iepazītu cits citu, kopā veidotu košāku vidi un priecātos par skaistajām maija brīvdienām.

Sarīkojums sākās 5. un 7. mājas pagalmā, turpinājās pie 1. mājas, kur kopā ar bērniem rotaļās devās «Pārsteiguma tēla» lielās lelles. 12. un 13. mājas pagalmā varēja apskatīt Misas lietišķās mākslas studijas darbu izstādi, ievingrināt roku darbu veidošanā ar Benitas Šmites un Inetas Klāviņas palīdzību un baudīt saldo klimpu zupu, ko gatavoja Misas amatierteātra dalībnieces Sandra Mikalaucka un Agrita Ivanovska.

Pavāres zupas recepti neatklāja, bet teica, ka «galvenais to vārīt ar mīlestību». To, ka zupa bija garda, pierādīja tas, cik ātri lielais katls iztukšojās. Zupu slavēja gan Valles dejotāji, gan visi klātesošie. Trešklasnieks Aleksis Karpovs pieveica trīs bļodiņas un atzina, ka «zupa ir ļoti garšīga, īpaši gaišās klimpas».

Mājas Nr. 3 pagalmā uzstājās Valles saieta nama deju kolektīvi. Cita nama tuvumā pļavā skatītājus smīdināja Iecavas kultūras nama amatierteātris «Artis» ar improvizācijas izrādēm. Pēdējā pieturvieta bija pie Misas tautas nama, kur notika koncerts, kurā skatītājus priecēja Valles saieta nama deju kolektīvi «Valle» un «SenValle», Misas tautas nama ansamblis «Vēja meitenes» un Misas vidusskolas ansamblis. Vakara izskaņā pie Misas tautas nama bija zaļumballe kopā ar duetu «Uzmini nu!».

Daudzdzīvokļu māju pagalmos, tāpat kā pagājušajā gadā, tika izvietoti speciāli koka zārdi, kas liks atminēties aizvadītos svētkus – pie tiem ciema iedzīvotāji iesēja kāršu pupas, kuras vēlāk dos skaistus ziedus, vīsies pat trīs metru augstumā un priecēs cilvēkus. Misas tautas nama vadītāja Sandra Vēvere aicināja pupas sēt visus tos, kuri vēl aizvien tic brīnumiem. Katrā pagalmā tika izvēlēta «krustmāmiņa», kas sējumu pieskatīs. Skaņas pavadījumu katrā pagalmā nodrošināja Toms Jaunzems.

Svētku dalībniece Solvita Diena secināja, ka «šogad vietējo skatītāju bija daudz mazāk. Lai gan pati dzīvoju un strādāju Rīgā, vienmēr cenšos apmeklēt Misas pasākumus, jo tie sniedz pozitīvas emocijas».

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas