Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Rundālē atver grāmatu «Atmiņu upe plūst» 8

Rundāliešu stāstu grāmatas „Atmiņu upe plūst” atvēršana 22. decembrī aizkustinoši  skāra visus, kuri sastapās Pilsrundāles vidusskolā un ļāvās atcerei par mūža ritumu, īpaši par jaunības laiku. Nepārprotami to atgādināja senu fotogrāfiju plūsma lielajā ekrānā.
 
Ar trāpīgi izvēlētiem citātiem Pilsrundāles bibliotēkas vadītāja, šīs grāmatas sastādītāja Aelita Ramane kā priekškaru pavēra dažādas lappuses, kas raisīja smaidus un asaras… Tāda jau ir dzīve, tajā mainās krāsas, un katram tās ir savas, visdažādākajos toņos. Jura Krūmmaļa ar saksafonu atskaņotās melodijas iederējās apcerīgajā gaisotnē.

Prieku par šo notikumu paudu katrs, kas bija klāt atvēršanas svētkos, katram tika sacīts paldies, dāvāta grāmata, Rundāles novada 2019. gada kalendārs  un vietējā darbnīcā „Kristell” veidota svecīte. Visus apņēma tikšanās sirsnības starojums. Ar klusuma brīdi godināja mūžībā aizgājušo rundāliešu piemiņu.

Satraukuma un rūpju pilns 22. decembris bija lielā kopdarba jundītājai, īstenai rundālietei Annai Truntikai.  Pilsrundāles  bibliotēkas vadītājai A. Ramanei  enerģiskā Anna 2017. gadā rādīja atmiņu pierakstus par kādreizējā kolhoza „Lielupe” ļaudīm un lūdza palīdzību veidot grāmatu.

Sākotnējā materiāla bija par maz, vajadzēja papildinājumu, lai taptu krājums. Vietējie ļaudis pēc pašvaldības izdevumā ievietotā aicinājuma rakstīt atmiņas bija kūtri. Annas raksturā nav pieņemts iecerētajam atmest ar roku, viņa brauca ciemos pie pagasta vecākajiem iedzīvotājiem, uzrunāja tos, lūdza paust dzīves stāstus pašiem vai uzticēt citam rakstītājam, aicināja meklēt fotogrāfijas. Zvanīja, skubināja, bija neatlaidīga. Atkārtoti uzmundrināja rakstīt. Stiprā tandēmā Annai un Aelitai izdevās rundāliešus iekustināt, atsaucīgie tagad lasa grāmatu, kuras tirāža ir tikai simt eksemplāru.

Kā sacīja Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, „savienojās spēcīgas saistvielas”, un ir tapuši „stāsti par mums pašiem”. Grāmata iznākusi saņemot Rundāles novada domes deputātu akceptētu finansiālo atbalstu, kas noteica atmiņu upes plūdumu līdz tipogrāfijai „Zelta rudens Printing”, kur apceres ir pārvērstas respektablā izdevumā.

Domes priekšsēdētājs A. Okmanis, atklājot svētku dienu, arī sacīja, ka „taciņa ir iestaigāta”, un ģeogrāfiski pirmajā izdevumā nav aptverta visa novada teritorija. Savi stāsti ir Viesturu pagastā, tāpat Svitenei daudz interesantu personību un notikumu. Vajadzīgs tikai virzītājspēks, kāds ir bijis Rundāles novada pirmās stāstu grāmatas tapšanā. Tā kā tirāža bija ierobežota, interesenti pierakstījās papildizdevumam, lai iegūtu grāmatu savā īpašumā.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Novadnieks

Šādas grāmatas izdošana neapšaubāmi ir atbalstāma no pašvaldības budžeta, bet, diemžēl, rodas virkne neatbildētu jautājumu. Kur šo grāmatu varu izlasīt? Tieši cik naudas tās izdošanai bija atvēlēts? Kāpēc to nepublisko, piemēram, pie šī raksta? A. Ramane taču pie tās nestrādāja savā darba laikā !?? Tā varētu turpināt vēl ilgi...

pirms gada, 2018.12.27 20:47

ievadnieks

Ko tad neturpini, jāiet uz maiņu? Kad atnāksi noteikti turpini, un ilgi, tā pa riktīgam!

pirms gada, 2018.12.28 00:21

Ievadniekam

Šis komentārs tikai parāda jūsu zemo līmeni. Jūs nevis mēģiniet atspēkot kādu no maniem apgalvojumiem, bet gan mēģiniet izteikt kaut kādus nenozīmīgus personīgus pārmetumus. Varbūt esiet daļa no Rundāles klana?

pirms gada, 2018.12.28 14:33

Novadniece

lai par kādu izteiktos, vispirms vajag noskaidrot lietas apstākļus. Grāmata bibliotēkā ir visiem pieejama.

pirms gada, 2018.12.28 15:18

Par

Bija jauks pasākums, daudzi cilvēki ieguldījuši milzu darbu, bet atkal atrodas kāds ar savu žulti un grib samaitāt visiem svētkus. Cilvēki, nu lūdzu esies pozitīvi un gaiši!

pirms gada, 2018.12.28 16:01

Pret

Pareizi, ja pasākums ir jauks, tad izmaksas nav no svara!

pirms gada, 2018.12.28 16:21

ačgārnspēks

Ar to atmiņu upi ir tāpat,kā ar neapdomīgi atvērtu naudas maku - plūst un aizplūst uz neatgriešanos,paliek tikai pašam mieles,citiem ņirdziens.

pirms gada, 2018.12.28 16:59

P

Atmiņu upe plūst;jauki.Ko pludinās 90-jos dzimušie?

pirms gada, 2018.12.29 12:19

Vietējās ziņas