Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Sieviešu klubs «Liepas» svin 20 gadu jubileju 3

Iecavas kultūras namā Iecavas novada sieviešu klubs «Liepas» vēl nedēļu aicina baudīt izstādi, kurā skatāmi šī kluba dalībnieču vaļasprieku rezultāti – gleznas, foto, dažādi mākslas darbi, piemiņas lietas no ceļojumiem, tējas un daudz kas cits.

Izstādes atklāšana, kas notika 21. februārī, reizē bija sieviešu kluba «Liepas» 20 gadu jubilejas svinības. ««Liepām» šodien paliek 20 gadu. Par kluba dibināšanu lēmām 1998. gada 21. februārī. Mēs bijām piecas – Sarmīte Birka jau aizsaulē, bet es, Jana Ārāja, Valentīna Rāzmane un Velta Puža vēl aizvien darbojamies. Oficiāli biedrību reģistrējām 2001. gada 7. maijā, un tagad klubā ir 19 locekles,» stāsta Agita Hauka. Viņa atzina, ka rosinājuši šādu vaļasprieku izstādes ideju, lai padarītu jubilejas svinības interesantākas. «Tomēr vislielākais vaļasprieks visām «Liepām» ir kopā būšana sieviešu klubā,» smej A. Hauka.

«Bauskas Dzīve» interesējās, kas šos 20 gadus kopā notur kluba dalībnieces. «Pirmkārt, tā ir Agita Hauka – viņai ir spējas cilvēku uzrunāt. Pat ja kāds negrib piedalīties, vienalga atcerēsies un vēlāk atkal mēģinās iesaistīt aktīvos pasākumos. Pati strādāju Bauskā, un «Liepas» man ir tiešā sasaiste ar Iecavu, jo darbdienas laikā tomēr esmu prom. Šādi saprotu, kas notiek māju pusē, varu piedalīties aktivitātēs. Tā ir tā artava, ko varu iedot savai Iecavai,» pauž Velta Puža. «Klubā notur visas «liepas», jo tikšanās – tas ir kaut kas neatsverams. Braucam cita pie citas ciemos – visas jau no laukiem esam, uzturam savus dārziņus, daudz ko var iemācīties un uzzināt. Esam braukušas uz ārzemēm – uz Briseli, Somiju un Lietuvu,» stāsta Valentīna Rāzmane.

Pasākumā «Liepas» sveica Iecavas novada vadība, Bauskas sieviešu klubs «Apvārsnis». Gleznu pasniedza biedrības «RaDam» pārstāves Ginta Zaumane un Gita Kravala. «Patīkami skatīties, ka daudzas «liepas» ir ienākušas arī mūsu hobijos – gleznošanā. Prieks, ka mūsu hobiji ir arī jūsu hobiji,» pauda G. Zaumane. Jubilejā «Liepas» sveica arī pati jaunākā biedrība «Mans tautastērps», kura dibināta tikai šī gada 31. janvārī. Tās sastāvā darbojas arī vairākas sieviešu kluba «Liepas» dalībnieces.

Tad sekoja savstarpēja iepazīšanās ar vaļaspriekiem un apmainīšanās ar pieredzi. Tatjana Šlikaite bija atnesusi auduma ziedus. «Tur pamatā ir audums un līme. Vienā no nometnēm lietuvieši parādīja, un iepatikās,» stāsta T. Šlikaite. Inetas Maļinovskas tējas saistīja lielāku uzmanību – izrādījās, ka ar tēju audzēšanu aizraujas arī Gita Kravala, un abu starpā raisījās nopietna pieredzes apmaiņa. Ilgi un rūpīgi par savu izstādi varēja stāstīt Jana Arāja – viņa no ceļojumiem atvedusi dažādas piemiņas lietas, turklāt vairumā saistītas ar jūru. Par katru no artefaktiem ir savs stāsts.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Aldis

Vienmēr esmu priecājies par šīm aktīvajām, šarmantajām dāmām.

pirms gada, 2018.02.23 13:48

ak vai....

Kas ir tā dūšīgā kundze ar gleznu blakus Mačekam?

pirms gada, 2018.03.15 20:51

Vietējās ziņas