Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Skaistkalnē godina aizbildņus un audžuģimenes 5

Vecumnieku novada Skaistkalnē 17. martā satikās novadā dzīvojošie un tālāku ceļu braukušie aizbildņi un audžuģimenes, kas savā paspārnē lolo citu vecāku bērnus. Bāriņtiesas organizētais pateicības sarīkojums dvēselē stiprajiem un nesavtīgajiem ļaudīm norisinājās jau trešo pavasari.

Godināšanas ceremoniju atklāja Skaistkalnes pagasta pārvaldes vadītāja Ineta Skustā, klātesošos uzrunājot ar Jāņa Baltvilka dzejoli par dzīves lielākajām vērtībām. Viņa ar krāsainiem tulpju pušķiem pateicās novada bāriņtiesas komandai, kas svētkus veidoja: priekšsēdētājai Evitai Caunei, vietniecei Ievai Mediņai, loceklēm Vitai Siliņai, Dainai Pelnei un Lienai Grīnbergai.

E. Caune pauda gandarījumu tik kuplā pulkā redzēt uz sarīkojumu aicinātās ģimenes un lūgtos viesus, kopskaitā – simt dalībnieku. Par 52 Vecumnieku novada bērniem gādā 34 aizbildņi un deviņas audžuģimenes visā Latvijā.

Pēc dziesminieka Kārļa Kazāka koncerta pašvaldības uzmanības apliecinājumus un pateicību – uzņēmēju gādātas dāvanu kartes no lielveikala «Rimi» – saņēma aizbildņi un audžuvecāki, kas dzīvo gan Vecumnieku novadā, gan citviet Latvijā: Aizkrauklē, Bauskā, Dagdā, Iecavā, Jaunpilī, Jelgavā, Neretā, Olainē, Rīgā, Tukumā; tālākie ciemiņi bija ieradušies no Kuldīgas un Burtnieku novada. Cits pēc cita zāles priekšā tika aicināti stiprie, labestīgie un mīlošie audžuvecāki. Skanot fona mūzikai, uz ekrāna tika demonstrētas fotogrāfijas no katras ģimenes ikdienas gaitām.

Sarīkojuma noslēgumā E. Caune pateicās domei un pagastu pārvaldēm par iesaistīšanos svētku organizēšanā, kā arī 11 uzņēmējiem par finansiālo atbalstu.

Saviesīgā daļa izskanēja ar skaistkalnietes Ditas Siliņas izpildīto R. Paula un G. Rača «Balto dziesmu» un pulcēšanos kopbildei. Pēcpusdiena aizritēja, izdzīvojot kopā būšanas mirkļus un baudot uzņēmēju sarūpēto cienastu. Zēni un meitenes izmantoja iespēju radoši izpausties – tika veidoti zīmējumi uz koka ripām, rosināta iztēle pie smilšu gaismas galdiem. Tautas nama vestibilā bija iekārtota bērnu zīmējumu izstāde «Mana ģimene».

Bāriņtiesas darbinieces saņēma daudzus paldies par atbalstu ikdienā un sadarbību, palīdzot audzināt citu vecāku novārtā atstātos bērnus, kā arī par iedibināto brīnišķīgo tradīciju kopā pulcināt aizbildņus un audžuģimenes pateicības svētkos.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Mamma

Visu cieņu šīm ģimenēm! Lai Jums izturība un mīlestība pietiek visu mūžu!

pirms gada, 2018.03.20 11:45

Eda

Tiešām apbrīnojami ir šie cilvēki un garā stipri, ar pavisam citu vērtību mērauklu nekā vairumam ikdienas pilsoņu. Daudzi dzenas pēc naudas, mantas un amatiem, aizmirstot ka vissvarīgākais un vērtīgākais ir nesavtība un mīlestība. Kaut būtu vairāk tādas ģimenes! Respect!

pirms gada, 2018.03.20 14:17

arī mamma

Visu godu,bet domāju,ka arī vienkāršās ģimenes ,un it sevišķi daudzbērnu ģimenes būtu pelnījušas arī kādu pasākumu,bet tās tiek aizmirstas,jo atlīdzības ziņā,reizēm šīm ģimenēm nauda ir noteicošais,jo pabalsti tagad audžuģimenēm un aizbildņiem ir ievērojami un lieli salīdzinot ar vienkāršām ģimenēm!

pirms gada, 2018.03.20 16:22

Ilga

Piekrītu. Pašvaldībai ir viela pārdomām.

pirms gada, 2018.03.20 17:22

vecumnieki

Kārtējā reize,ka par to,kas notiek Vecumnieku novadā uzzinām no Bauskas Dzīves ! Interesanti,ko dara sabiedrisko attiecību nodaļa ? Kur pazudusi tikko pieņemtā avīzes redaktore ?

pirms gada, 2018.03.20 22:22

Vietējās ziņas