Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Skaistkalnē sadzied un sadanco labākie draugi 10

Mājnieki, tuvāki un tālāki ciemiņi trešdien, 11. maijā, Skaistkalnes ikgadējos svētkos «Pavasaris Šēnbergā» izveidoja līksmi krāsainu noskaņu «filmu» «Ekrāns balts un neparasts».

Skaistkalnes estrādē prieku pašiem un citiem dāvāja vairāk nekā 200 dziedātāju un dejotāju.

Šogad Šēnbergas svētkos piedalījās kolektīvi no kaimiņvalsts Lietuvas – Radvilišķu pamatskolas, Biržu vidusskolas. Ar īpašu prieku pierobežas ciemā uzņēma viesus no Skaistkalnes «vārdamāsas» – Skaistakalnas pamatskolas Paņevēžā.

Lietuviešu draugi koncerta izskaņā pateicās par iespēju piedalīties vietējos dziesmu un deju svētkos, priecājoties jauko uzņemšanu. Viņiem bija iespēja iepazīt Skaistkalnes vidusskolu. Ciemiņi pateicās par viesmīlību un novēlēja svētkiem ilgu mūžu.

Latviju pārstāvēja draugi no Garkalnes Mākslu un vispārizglītojošās vidusskolas, Bauskas novada Īslīces vidusskolas, Mežotnes pamatskolas, Vecsaules pamatskolas. Dejoja un dziedāja tuvākie kaimiņi no Vecumnieku novada Misas vidusskolas, Stelpes pamatskolas, Valles vidusskolas. Uzstājās pašmāju mākslinieki no Skaistkalnes vidusskolas, pūtēju orķestris «Skaistkalne».

Bija klāt ilggadējie domubiedri no Iecavas vidusskolas un kultūras nama.

Iecavas novada deju kolektīvu vadītāja Solveiga Lineja ar saviem dejotājiem šajos svētkos piedalās jau daudzus gadus: «Pirmajiem svētku dalībniekiem nu jau ir ap 20 gadiem. Tik ilgi jau braucam šurp, jo tas sagādā daudz prieka. Bērniem šie svētki ļoti patīk, tos viņi gaida ar nepacietību.»

Svētki sākās pie Skaistkalnes vidusskolas ar tradicionālo gājienu līdz estrādei. Skolas direktore Svetlana Vāverniece visus sveica ar vārdiem: «Sanāciet, sadziediet, sadancojiet šai vietā, šai laikā! Prieks par sabraukušajiem labākajiem draugiem, kuri mīl dziedāt, dejot, kuri grib būt kopā!»

Koncerta dalībniekus uzrunāja Vecumnieku novada domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Kovals: «Pavasarī tiekamies šai burvīgajā vietā tieši ievziedu laikā, kad dalībnieki ar priecīgām sejām rāda apgūto, priecē skatītājus.»

«Es neesmu vietējais skaistkalnietis, bet uz Skaistkalni atnācu mācīties sestajā klasē,» «Bauskas Dzīvei» atklāja Skaistkalnes vidusskolas 11. klases skolnieks Sandijs Siliņš, «spilgtākās atmiņas no pirmā gadā šajā skolā man ir palikušas tieši par svētkiem «Pavasaris Šēnbergā». Gadu gaitā esmu bijis ne vien kā dalībnieks, bet arī palīdzējis tos organizēt. Manuprāt, šie svētki ir īpaši, jo tiem ir sava vēsturiskā garša, un tie vienuviet pulcina tik daudz smaidošu jauniešus, ļaujot darīt tieši to, kas viņiem vislabāk patīk. Es esmu lepns, ka šie svētki pulcina tuvākas un tālākas Latvijas skolas, kā arī Lietuvas skolas, ar kurām jau esam sadraudzējušies, spītējot valodas barjerai.»

Pasākuma režisore bija Lolita Silakaktiņa, viņas asistents un operators – Ingus Pavinkšnis, noformētāja – Gita Grīnberga.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

Skaistkalnes vidusskola

Fantastiski foto, Alise! Paldies par skaistajiem fotomirkļiem!! Uz satikšanos nākamgad maijā!

pirms 2 gadiem, 2016.05.13 14:49

Niks

Ja Alise ir no 5.kl. tad bildes ir labas. ja ir vairāk gadu, tad sorry! varēja būt daudz izteiksmīgāki foto, lai svešinieks arī gūtu priekšstatu par superīgajiem svētkiem ...
Priekš kam bildēji meitenes ar ieplēstām kājām, ja vēl viņas ir skatītājos ...
Vienmēr brīnos, ka deju kolektīvos atrodas tādi, kas izliekas par solistiem - neredz, kas notiek blakus- tik mauc pa savam! Foto tas labi redzams ...Atliek cerēt, ka vadītājas, kas kautrējas vilkt tautas tērpus, ir spējīgas to saskatīt ...
Sorry! par skarbumu... Ja svētku dalībniekiem patika svētki, tad tas ir labi!

pirms 2 gadiem, 2016.05.13 20:27

Dejotāja :)

Cienījamais Nik, es saprotu, ka Jūs esat "speciālists visās jomās", tai skaitā arī dejošanā un fotografēšanā.... Bet atcerieties, ka tie ir tikai bērni, kas mācās, nevis profesionāļi. Ja Jūs esat tautas deju dejotājs, es domāju,ka jums vajadzētu to saprast, ka fotogrāfijā nevar notvert vienādas kustības. Katrā dejā ir savādākas šīs kustības, soļi , tāpēc pēc bildēm labāk nespriediet. ;)

pirms 2 gadiem, 2016.05.14 16:11

Novadnieks

Emocionālas fotogrāfijas. Paldies. Vecumnieku portālā visām novitātēm sen bārda pieaugusi, jo operativitāte uz nulles līmeņa un kvalitāte arī vājum vāja.

pirms 2 gadiem, 2016.05.13 15:23

zuzanna

Novadnieks pats varētu noorganizēt kādu pasākumu, tad saprastu, kas ir operativitāte, kvalitāte un viss pārējais, kas ar šo lietu saistīts... Kritizēt jau ir ļoti viegli...

pirms 2 gadiem, 2016.05.13 21:49

Fricis

Trāpīts 10-niekā!

pirms 2 gadiem, 2016.05.13 23:22

Fricis

Tas par novadnieka komentu bija domāts.

pirms 2 gadiem, 2016.05.13 23:23

Dejotāja :)

"Pavasaris Šēnbergā" - perfekts un emocionāls pasākums, kurā var iegūt daudz pozitīvu sajūtu kā dziedot, tā dejojot! Paldies Jums! :)

pirms 2 gadiem, 2016.05.13 16:12

To zuzanna

Lasīt neproti? Novadnieks jau nekritizē pasākumu, tas bija vienreizējs un sagādāja prieku visiem. Te iet runa par to kādos ātrumos par pasākumu parādās info vietējā portālā .

pirms 2 gadiem, 2016.05.15 11:19

Vietējās ziņas