FOTO: Skaistkalnes skola piedalās akcijā «Apceļosim Latvijas pilis un muižas» 1

Vecumnieku novada Skaistkalnes vidusskolā, kas darbojas senajā muižas ēkā, sestdien, 16. septembrī, risinājās akcijas «Apceļosim Latvijas pilis un muižas» sarīkojums.

Vairākums no nepilniem diviem desmitiem apmeklētāju bija vietējie ļaudis, tomēr tas nemazināja līksmo noskaņu.

Ciemiņus zālienā pie muižas ēkas sagaidīja pūtēju orķestris, kas atskaņoja ritmisku mūziku, izpildot arī klausītāju pieteiktus skaņdarbus.

Grāfs Korfs jeb skaistkalnietis Ingus Pavinkšnis muižā uzņēma ne tikai «vienkāršos ļaudis», bet arī kaimiņu augstmaņus. Kopā ar baronu fon Mēdemu jeb Voldemāru Barenu no Bārbeles, baronu fon Hāzenu jeb Uldi Mantonu, kā arī medību pārzini jeb «jēgermeisteru» Pēteru Komarovski jeb Daini Kozlovski no Kurmenes grāfs risināja «smalkas sarunas» par medībām, laivošanu, izjādēm un citām izklaidēm.

Pēc muižas apskates un priekšnesuma visus mieloja ar gardu maltīti, ko senatnīgi tradicionālā stilā gādāja pavāre Regīna Ukriniene ar palīdzi.

Skolas direktore Svetlana Vāverniece stāsta, ka Skaistkalnes skola Latvijas Piļu un muižu asociācijā ir 12 gadus, kopš biedrības dibināšanas pirmsākumiem. Viņa atzīst: «Skolai tas nedod tik ienesīgu popularitāti, kādu iegūst viesu nami vai viesnīcas, tāpēc par dalību ceļotāju akcijā nākamgad vēl lemsim.»

Vairāk uzzināsit «Bauskas Dzīves» drukātajā versijā 19. septembrī.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

bērmu tiesības

Mazizglītotā skolas direktore ,,izgāzās"pirmskolēnu pārvadāšanas jautājumā visas vaists mērogā.

pirms 3 mēnešiem, 2017.09.23 12:48

Vietējās ziņas