Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

FOTO: Vecumnieku parkā vietējie iedzīvotāji iestāda simtgades ozolu

Izjūtot patiesu latviešu tautas gara vienotību un notraušot pa kādai aizkustinājuma asarai, 4. maijā Vecumnieku parkā sanākušie piedzīvoja vēsturisku brīdi – Latvijas valsts simtgades ozola stādīšanu.
 
Svinīgo sarīkojumu atklāja Lienes Batņas un Ievas Alenčikas dziedājums «Dieviņš bija, Dievs palika», pēc kura Iekšlietu ministrijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Vecumnieku posteņa priekšnieks Māris Plēsnieks nodeva ozolu stādītājiem. Ievas Danovskas etnogrāfiskās kokles spēles pavadījumā ozolu stādīja Vecumniekos daudzās paaudzēs dzīvojošā Dručku ģimene, kura stiprina mūsu sabiedrību ar labiem darbiem, labām domām, patriotiski audzinātiem bērniem un latvisku vērtību kopšanu, kā arī Aija un Alfrēds Narbuti, Ainars Ķienis, Jānis Vītols un Edgars Polis, kuri kopā ar domubiedriem bija daudzu patriotisku manifestāciju dalībnieki un 1989. gada Mātes dienā pirmo reizi Vecumniekos uzvilka mastā sarkanbaltsarkano karogu.

Iestādīto ozolu ar aizsargsētiņu apņēma Bārbeles mazpulka puiši, kuriem nu jāuzņemas godpilnais ozola uzraudzīšanas pienākums.

Pēc īpašā koka stādīšanas ikvienam bija iespēja kļūt par daļu no pavisam netradicionāla koncerta. Uz latviešu spēka dziesmu kopīgu izdziedāšanu novada ļaudis aicināja Vecumnieku novada bērnu un jauniešu koris «Via Stella», diriģente Liene Batņa, koncertmeistare Līga Eglīte, čelliste Māra Lagzdiņa un koklētāja Ieva Danovska. Tautas nama zālē apmeklētājus gaidīja balti klāts galds un spoži izgaismots Latvijas karogs, pie kura ļauties emocionālam kopā būšanas brīdim Baltā galdauta svētku koncertā «Mana dziesma – manai tautai».

Emocionāli un svinīgi ozolu stādīšanas brīži Vecumnieku novadā bija arī Kurmenes un Skaistkalnes pagastā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas