Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Fotostudija «Bauska» 8. martā piedāvā vīru spēles 4

Bauskas kultūras centrā 8. marta vakarā notika tautas fotostudijas «Bauska» vīriešu fotoizstādes «Vīru spēles fotogrāfijā» atklāšana. Atšķirībā no pagājušajā gada, kad izstāde bija veltīta daiļajam dzimumam, šī ir vīrišķīgāka.

Jau pēc pirmajiem attēliem ir skaidrs, ka 8. martam jeb Sieviešu dienai izstāde nav veltīta. Pie ieejas skatāma fotogrāfa Māra Kreitenberga bilde. Viņš nav kautrējies izmantot datora iespējas fotogrāfijas apstrādei, un iegūtais efekts uzreiz uzrunā skatītāju.

Daiļajam dzimumam tuvākai tēmai četrās fotogrāfijās pieskāries Ivars Krūmiņš, bet arī viņa bildēs ir gan vīrieši, gan sievietes. Tās veltītas abu dzimumu savstarpējās pievilkšanās tēmai. Arnis Indriks savās fotogrāfijās rotaļājas ar debesīm, ļaujot mākoņiem un gaismas spēlei dominēt. Dažos darbos zeme un cilvēki aizņem tikai desmito daļu no panorāmas. Andris Štāls nav mainījis savu iecienīto ampluā – viņa iemūžinātie mirkļi saistīti ar tautas tērpiem un dejām.

Ivars Prīsis beidzot ienesis Bauskas fotoizstādēs sen neredzētu tēmu – sportu. Tomēr lielākā uzmanība pievērsta nevis šīm bildēm, bet gan iemūžinātam mirklim, kuram diemžēl nosaukums nav dots. Tas ir emocionālākais izstādes foto, kas apstiprina sen zināmu patiesību – cilvēku sejas vecumdienās ar savām grumbiņām un pārdzīvojumiem pašas par sevi ir vesels stāsts. Šo foto var nosaukt par gleznu.

Lai arī katrā fotogrāfa Ģirta Donerblica darbā ir cilvēki, tomēr galvenais uzsvars šoreiz ir uz ģitārām. «Tās ir fotogrāfijas no speciālas sērijas. Katrs fotogrāfs vēlas atrast savu elementu, ieturēt stilu un tā lēnām virzīties uz personālizstādi. Man šāds elements un tēmas ir trīs un viena no tām ir stīgas. Un šajās piecās fotogrāfijās tiešām galvenais ir ģitāra, nevis cilvēks,» atzīst Ģ. Donerblics.

Ekspozīcijas tēmu lielā mērā noteica fotostudijas sieviešu nesen sarīkotā izstāde. Kā atklāšanas pasākumā atzina Arnis Indriks, fotostudijas mākslinieces sarīkoja izstādi par sevi, par sievietēm, un nebūtu labi atkal likt nākamo dāmu izstādi. Tāpēc tēma iznākusi cita.

«Domāju, ka nākotnē 8. martā tomēr būtu jāveido izstāde par vīriešu skatījumu uz sievietēm,» uzskata Ģ. Donerblics.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Yo

Kāpēc pēdējā laikā šī fotostudija tā pievērsusies cilvēku šķirošanai pa dzimumiem? Te vīriešu izstāde, te sieviešu izstāde - vai īstai māklsai nevajadzētu stāvēt pāri visādiem iedalījumiem?

pirms 2 gadiem, 2016.03.10 08:30

nu

tas jau tikai uz 8.martu...

pirms 2 gadiem, 2016.03.10 10:34

Mia to nu

Nav vis tikai uz 8.martu, šitā sērga turpinās nu jau kādus gadus divus.

pirms 2 gadiem, 2016.03.10 14:15

s_er_h

Lai piedod man fotogrāfu kungi, bet šī izstāde ir tiešām acij nebaudāma.

pirms 2 gadiem, 2016.03.13 22:11

Vietējās ziņas