Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gada koks aug arī Zālītes pusē

Latvijas Dendrologu biedrība par 2016. gada koku ievēlējusi ošlapu kļavu 'Acer negundo', vēstīts vietnē dabasdati.lv. Iecavas novada dārzniece Sarmīte Avota stāsta, ka šis koks, kuru botāniķi dēvē par «jauno latvāni», daudz sastopams Zālītes pusē.

«Ošlapu kļava ir neliels koks vai paliels krūms ar vairākiem stumbriem, tā galvenokārt aug grāvmalās un aizaugošās zemēs,» raksturo S. Avota, «mežā to neesmu manījusi. Par invazīvu sugu to var dēvēt tāpēc, ka tā strauji izsējas un vairojas, tāpēc regulāri jāizzāģē vai jāizrauj dzinumi. Arī parastā kļava ir ātraudzīga, tā daudz izsējusies Iecavas parkā, kur sākotnēji šī koka nebija. Manā dārzā un citviet apstādījumos aug dekoratīvā ošlapu kļava ar lāsumainām lapām, kas uzpotēta uz parastā koka celma, no tās nekādas briesmas nedraud. Koku var skaisti apgriezt un veidot.»

Nosaucot par gada koku, dendrologi ošlapu kļavas straujās invāzijas dēļ vēlas pievērst uzmanību šai sugai un iesaistīt sabiedrību tās ierobežošanā, teikts biedrības paziņojumā. Dendrologi iesaka to neizmantot apstādījumos, bet esošās audzes ierobežot, samazinot sievišķo augu daudzumu, lai neturpinātos izplatība ar sēklām.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas