Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gājēju pāreju pretim muzejam neatjaunos 8

Rupēs par gājēju drošību nolemts neatjaunot pāreju pretim muzejam Kalna ielā. Tā izsprieda Bauskas novada Domes vides un attīstības komitejas deputāti. Vēstuli ar lūgumu atjaunot pāreju Kalna ielā novada domei bija adresējuši Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja, Tūrisma informācijas centra, kā arī salona «Meistars Gothards» pārstāvji. Tajā tika uzsvērts, ka «pāreju likvidējot, Bauskas pilsētas pārvalde ir radījusi iespēju caurbraucēju transportam lielā ātrumā izbraukt cauri pilsētai, bet saviem pilsētas iedzīvotājiem un tūristiem sagādājusi lielas neērtības». Iebilsts arī par to, ka lietainā laikā, pārvietojoties pa Kalna ielu, gājēji tiek noolieti ar netīra ūdens šaltīm.  «Padomāsim, kā tūristus piesaistīt, nevis atbaidīt, jo, neraugoties uz skaistām frāzēm, pašlaik vecpilsēta katastrofāli degradējas. Aizliegumi un ierobežojumi situāciju neuzlabos,» teikts vēstulē. Izskatot šo jautājumu, komitejas sēdē savu viedokli pauda ne tikai deputāti, bet arī vairāku jomu speciālisti. Galvenais atzinums - pāreja šajā vietā negarantē gājēju drošību. Deputāts Egils Millers uzsvēra, ka, pastāvot četrām braukšanas joslām, šoferiem apgrūtināta redzamība, tāpēc gājējus nevar laikus pamanīt un nobremzēt: «Atbalstu kājāmgājēju ērtības, tomēr viņu dzīvība un veselība ir pirmajā vietā.» Uzstādīt šeit luksoforu nav iespējams, jo līdz tuvākajam regulējamam krustojumam ir tikai 72 metri. Normatīvi paredz vismaz 200 metru attālumu no viena luksofora līdz otram.  Bauskas pilsētas pārvaldes vadītājs Jānis Mičulis «Bauskas Dzīvei» skaidroja, ka tranzīta transporta papildu apturēšana šajā posmā vairotu sastrēgumus, mašīnām stāvot un dzinējiem tukšgaitā darbojoties, kā arī, uzsākot braukšanu, palielinātos piesārņojums. Vienlaikus J. Mičulis solīja, ka tiks domāts par papildu aizsargbarjeru uzstādīšanu Kalna ielas posmā no Plūdoņa līdz Rīgas ielai. «Tas varētu būt kaut kas līdzīgs kā pie Tautas nama. Aizsargbarjeras varētu būt arī augstākas, varbūt no stikla. Domāsim, rēķināsim un meklēsim risinājumus,» tā J. Mičulis. Bauskas novadpētniecības un mākslas muzeja direktore Baiba Šulce nevēlējās izvērstāk komentēt deputātu lēmumu. Viņa vien pauda uzskatu, ja būtu patiesa rūpe par gājējiem un tūristiem, varēja tomēr rast citādāku risinājumu. «Ja reiz deputāti tā lemj, mēs neko nevaram ietekmēt. Vienīgi J. Mičuļa ideja par paaugstinātas stikla barjeras izbūvi ir vērtējama atzinīgi. Tas gan pasaudzētu ēku, gan paglābtu gājējus no garāmbraucošo automobiļu netīrā ūdens šaltīm,» tā B. Šulce.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

!

Kājas jau nenokritīs, bet slapjajā laikā paliksi netīrs kā cūka un pavasaros no jumtiem draudīgās lāstekas un sniegs, tas ir ļoti bīstami.
Atliek ātruma ierobežojums

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 23:12

!

Kājas jau nenokritīs, bet slapjajā laikā paliksi netīrs kā cūka un pavasaros no jumtiem draudīgās lāstekas un sniegs, tas ir ļoti bīstami.
Atliek ātruma ierobežojums

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 23:11

KO?????

nu jo tālāk jo trakāk... drīz lai tiktu pāri ielai rakshu tuneļus... protams kungiem ar auto tas 1 un 2 bet cilvēkiem tomēr tas ir svarīgi totāls SVIESTS!

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 20:46

šoferis - gājējs

Domāju, ka vajadzēja atstāt gājēju pāreju pie autobusa pieturas un ierīkot gājēju luksoforu - tas atrisinātu daudzas problēmas

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 15:21

garāmejot

elementāri - Kalna/Rīgas ielu krustojumā joslās, kas nāk no tilta, noguldīt 2-3 "guļošos policistus" - uzreiz lidonīši atradīs, kur bremžu pedālis pazudis

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 11:37

Doma par gājēju pārejas slēgšanu nav radusies uzreiz, bet jau diezgan ilgi ir apspriesta!!!!! Vispirms vajadzēja uzstādīt aizsargbarjeras un tad slēgt pāreju, ja tik ļoti rūpējamies par tūristiem un gājējiem. Tagad tuvojas rudens lietavas un pēc lietus visi gājēji tiks nostrašķīti kamēr nokļūs līdz luksoforam, jo ŠOFERI jau viņus neredz, bet brauc diezgan lielā ātrumā ....

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 10:57

šoferis

Pilnīgi piekrītu gājēju pārejas likvidēšanai!!!Ne jau šoferi vainīgi, ja valdība izdomāja A-7 virzīt cauri bauskas centram1 Tagad gājēji būs drošībā un pasperot pāris soļus jau kājas neatkritīs!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 08:56

šoferis

Pilnīgi piekrītu gājēju pārejas likvidēšanai!!!Ne jau šoferi vainīgi, ja valdība izdomāja A-7 virzīt cauri bauskas centram1 Tagad gājēji būs drošībā un pasperot pāris soļus jau kājas neatkritīs!!!

pirms 8 gadiem, 2010.08.18 08:56

Vietējās ziņas