Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gatavo jaunu atbalstu liellopu nozarei 1

Zemkopības ministrija (ZM) nolēmusi 2014. gadā sākt sniegt īpašu atbalstu par liellopiem, lai saglabātu liellopu gaļas ražošanu, informē ZM pārstāve Dagnija Muceniece.

Atbalsta mērķis ir pārtraukt jaunlopu izvešanu no Latvijas un stimulēt liellopu nobarošanu un gaļas ieguvi Latvijā, lai palielinātos nozares pievienotā vērtība un lauksaimnieku ienākumi. Paredzēts, ka īpašais atbalsts par liellopiem tiks piešķirts par buļļiem un vēršiem, kā arī par tīršķirnes, kombinētajām vai krustojumos iegūtām gaļas šķirnes telēm. Īpašo atbalstu varēs saņemt tikai par tādiem liellopiem, kuri pretendenta saimniecībā 2014. gadā būs sasnieguši 16 mēnešu vecumu un te turēti vismaz sešus mēnešus, ievērojot visus dzīvnieku identifikācijas un reģistrēšanas noteikumus.

Atbalsta likme būs atkarīga no dzīvnieku skaita, taču provizoriski aprēķini liecina, ka tā būs ap 100 eiro par liellopu. Lai saņemtu īpašo atbalstu par liellopiem, lauksaimniekiem būs jāiesniedz platību maksājumu iesniegums Lauku atbalsta dienestā līdz šī gada 15. maijam. Atbalstāmo dzīvnieku skaitu noteiks, balstoties uz Lauksaimniecības datu centra dzīvnieku reģistru.

Jāatgādina, ka ar ierosinājumu ar kooperācijas palīdzību pārtraukt jaunlopu eksportu, bet nobarot tos tepat, lai pēc tam par lielāku cenu pārdotu augstvērtīgu gaļu eksportam, pēdējos mēnešos klajā nākuši vairāki nozares pārstāvji no lauksaimnieku nevalstiskajām organizācijām, arī Vecumnieku novada bioloģiskās saimniecības «Liepas» īpašnieks Agris Veide.

Lauksaimnieki pagaidām nekomentē gaidāmo ietekmi no jaunā atbalsta veida, jo tā piešķiršana vēl jāsaskaņo Eiropas Komisijā. Ja tas tiks akceptēts, shēma strādās tikai 2014. gadā, jo ar 2015. gadu lauksaimniekus skars tiešo maksājumu reforma, uzsver D. Muceniece.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Maiga

Janvārī nodevām liellopus par 0,53sant/kg. (dzīvsvarā). Vai ir vērts tos vispār barot, lai pa pusvelti tos atdotu.Tā kā Latvjijā ir sagrūsta importa subsidētā gaļa, tad nav nekādas izredzes par lielāku iepirkuma cenu-diemžēl.

pirms 4 gadiem, 2014.02.09 22:20

Vietējās ziņas