Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimnāziste «ēno» bankas darbinieci

Šogad 14. februāris ir ne tikai Valentīna diena, bet arī Ēnu diena. Tūkstošiem bērnu visā Latvijā dodas pie dažādu darbu veicējiem, lai palīdzētu izprast, kādu nākotnes profesiju izvēlēties.
 
«SEB bankas» Bauskas filiālē ar finanšu iestādes darbu šoreiz iepazinās Bauskas Valsts ģimnāzijas 11. klases skolniece Samanta Cielava. Viņas «ēnojamā» persona šoreiz bija Rita Ozola, darījumu vadītāja asistente juridisko personu kreditēšanas jomā.

S. Cielava atzīst, ka «ēnojamo» šogad izvēlējusies ļoti rūpīgi. «Kad mācījos 9. klasē, tad vēl nezināju, par ko vēlos strādāt. 8. klasē bija doma kļūt par zobārsti, bet, pavadot vienu dienu šai darbavietā, sapratu, ka to nespēju. Savukārt 10. klasē sākās komerczinību un ekonomikas mācību priekšmeti. Tas aizrāva, izveidoju savu mācību uzņēmumu. Ieinteresēja tieši sagatavošanās process, papīru lietas. Šeit varu iepazīties ar to, kas man liekas interesanti un aizraujoši,» saka S. Cielava. Viņa atzīst, ka vēlējusies vairāk izprast bankas ikdienas darbu. No malas tas parasti liekas vienkārši – runā ar cilvēkiem, aicini nākamo sarunāties. Tomēr pamatā ir ļoti daudz nopietnu zināšanu.

Savukārt Ritai Ozolai viņas darba mūžā ir pirmā «ēna». «Izjūtas ir ļoti labas. Šis pasākums dod iespēju jauniešiem ieskatīties potenciālajā profesijā un izvēlēties pareizo karjeras virzienu nākotnē. Kad pati mācījos, mums tādas iespējas nebija. Varu tikai apskaust jauniešus, kam tagad ir tāda Ēnu diena,» saka speciāliste. Viņa savā amatā strādā jau ilgu laiku un uzkrājusi lielu pieredzi. Tomēr turpina nepārtraukti mācīties – jāapgūst daudz jaunumu. Banku nozarē regulāri ievieš jaunus produktus, pakalpojumus, ienāk jaunas tehnoloģijas.

«Man tas patīk – nepārtraukti apgūt ko jaunu. Iespējams, ka tāpēc tik ilgi strādāju šai profesijā. Domāju, ka dzīvē nevar ilgstoši darīt darbu, kas nav tuvs, manējais man ļoti patīk. Nav divu vienādu darbdienu – šī nodarbe visu laiku ir interesanta,» pauž R. Ozola.

«Iepriekš gūtā pieredze ekonomikas stundās un skolēnu mācību uzņēmumā labāk palīdz saprast, kas notiek. Tikai vakar rakstījām skolā ieskaiti par bankām un naudas lietām, un te to visu var redzēt praksē,» teic S. Cielava.

Mūsu novados jaunieši Ēnu dienā apmeklē gan vietējo policiju, gan dažādas ražotnes, gan izvēlas doties uz Rīgu, kur «ēno» pat valsts augstākās amatpersonas. Ikvienam, kurš izvēlējies šo dienu pavadīt, meklējot savu īsto nākotnes profesiju, tas ir aizraujošs pasākums.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas