Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ģimnāzisti Bauskā patriotu nedēļā gūst zināšanas valsts aizsardzībā 5

Valsts aizsardzība, jauniešu zināšanas par to, kā arī izpratne par patriotismu bija galvenās tēmas diskusijai, kas 9. novembrī risinājās Bauskas Valsts ģimnāzijā. Ar ģimnāzistiem runāja Aizsardzības ministrijas plānošanas nodaļas vecākā referente Līva Bērziņa un zemessargs Edgars Brazauckis.

Ģimnāzijas skolotāja Inese Karūsa atzina, ka Patriotu nedēļā dažādās vecuma grupās skolēniem stāsta par valsts aizsardzību, viņus iepazīstina ar mūsu bruņotajiem spēkiem. Ģimnāzijas 11. un 12. klašu audzēkņus uzrunāt vēlējās Aizsardzības ministrijas amatpersonas.

Ministrijas vecākā referente L. Bērziņa sarunā ar jauniešiem uzsvēra, ka valsts aizsardzību mūsdienās īsteno ne tikai ar ieročiem rokās. Liela uzmanība tiek pievērsta kiberdrošībai. Būtiska nozīme ir sabiedrības, arī jauniešu, izpratnei par iespējamiem apdraudējumiem, piemēram, ar viltus ziņu izplatīšanu. Sarunā ar ģimnāzistiem tika uzsvērts, ka rūpes par valsts drošību izpaužas arī kā gādība par vistuvākajiem cilvēkiem. Sargājot ikvienu indivīdu, mēs sargājam visu valsti, sacīja L. Bērziņa.

Ģimnāzijas 12. klases audzēkne Elīna Pole sarunā ar «Bauskas Dzīvi» pauda pārliecību – ja būtu nepieciešams, klases puiši spētu aizsargāt valsti. Protams, viņiem būtu vēl jāapgūst dažādas iemaņas, jātrenējas. Taču drosmes, pārliecības un uzticības Latvijai viņiem netrūkstot.

Pozitīvi par jauniešus vērtē arī ģimnāzijas fizikas skolotājs Dmitrijs Jemeļjanovs. Ja arī ārēji varbūt ne visi to apliecina, tomēr patriotisma jūtas ģimnāzistos ir. «Ja tiešām būtu kāda ārkārtas situācija un puišiem nāktos ņemt rokās ieročus, daudzi to darītu. Protams, viņiem nav militāro iemaņu, taču drosmes netrūkst. Vienlaikus būtu arī tādi, kas izvēlēsies doties uz kādu ērtāku, drošāku vietu, piemēram, ārzemēm. Taču arī viņus nevar nosodīt, jo cilvēkam ir raksturīgi domāt par sevi, mums ir spēcīgi pašaizsardzības instinkti. Jaunieši ir dažādi, tāpat kā visa mūsu sabiedrība. Ir drosmīgi un pašaizliedzīgi cilvēki, ir pašlabuma un ērtību meklētāji. Taču kopiespaids par jauniešiem ir pozitīvs. Es ticu viņiem,» savus vērojumus atklāj pedagogs.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Viņa

Gribētos zināt, vai arī 2 vidusskolā ir izsludināta patriotiskā nedēļa un, vai ir iespēja jaunatnei iegūt zināšanas MŪSU Latvijas valsts aizsardzībā???

pirms gada, 2017.11.10 15:24

M.R

Bauskas 2,vidusskolā notika patriotiskā nedēļa!

pirms gada, 2017.11.16 17:16

*** - ēdis

Pilnīgu izpratni par patriotismu var gūt tikai ar pilnu vēderu - patriotu nedēļā iegriezieties kādā no patriotiskajām ēdamvietām ar patriotisku servējumu. Patriotisma pilns vēders - tikai 10 euro,puspilns krietni lētāk.

pirms gada, 2017.11.10 15:29

LŪK TĀ

Par algu,kura atbilst pabalstam,ātri karoti nevarēs noturēt rokās.

pirms gada, 2017.11.12 00:54

patriots

Kaut ar plikām pakaļām un tukšiem vēderiem, bet visi kā viens ņemsim plintes rokās un cīnīsimies, lai naidnieks Latvijas kungiem neatņem tautai nolaupītos labumus. Latviešu patriota labsajūta taču tieši atkarīga no kunga labsajūtas: ja kungs ir labi paēdis, tad arī patriots var laimē diet un gavilēt.

pirms gada, 2017.11.16 08:44

Vietējās ziņas