Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Gleznotājas ekspresizstāde raisa lielu interesi

Gleznotājas Tatjanas Paļčukas-Rikānes ekspresizstāde Iecavas mūzikas un mākslas skolā otrdienas, 30. augusta, vakarā pulcēja ap 70 skatītāju.

Iecavniekiem, kā arī no Bauskas un Jelgavas puses atbraukušajiem interesentiem bija iespēja apskatīt mākslinieces trijos gados tapušo ciklu «Anthem To Creativity» jeb «Slavas dziesma Radītājam». Tatjanas dzīvesbiedrs un aģents Pēteris Rikāns stāsta, ka tas tapis trīs gadus, iedzīvinot savulaik ceļojumā Asīzē iztēlē izveidojušos kadrus.

Pati cikla radītāja atklāja, ka galvenais bijis saglabāt cikla vīziju, ko pēc mākslinieces stāstītā pierakstījis Pēteris. Gleznotāja strādā ļoti skrupulozi, ko pierādīja darbu telpiskums, mainot apgaismojuma intensitāti. Bildēm pozējuši Rikānu ģimenes jaunieši un viņu draugi, kā arī gleznotājas privātskolnieces.

«Nākamā pieturas vieta būs «Rietumu bankas» izstāžu zāle Rīgā, pēc tam, iespējams, Cēsis un Valmiera, un tad projām pasaulē,» saka P. Rikāns, piebilstot, ka 2018. gadā šos darbus izstādīs Vatikāna muzejā Romā.

Vairāk lasiet «Bauskas Dzīves» drukātajā izdevumā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas