Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Grāmatā «Ikvienam no mums ir vai ir bijis savs sapnis» apkopoti dzimtu likteņi 3

Nepilnus trīs kilogramus smagā, 1000 lappušu biezā krājuma «Ikvienam no mums ir vai ir bijis savs sapnis» atvēršanas svētki Bauskas Centrālajā bibliotēkā notika trešdien, 21. martā.

Grāmatas autors Zigurds Beinerts strādājis piecus ar pusi gadus, apkopojot izdevumā stāstus par 51 dzimtu. Par 37 no tām pastāstīts sīkāk, kopā pieminētas ap 8000 personu. Grāmatu papildina ap 900 fotogrāfiju.

Izdevumā pievienotajā shēmā redzamas saiknes starp dzimtām. Tās var iedalīt divās grupās – baušķeniekos un piebaldzēnos. Radu saites viņus savij ar Beinertu dzimtu. Grāmatā dažu dzimtu saknes izpētītas 11 paaudzēs.

Starp grāmatā pieminētajām personībām rodami dzejnieka Viļa Plūdoņa, izglītības ministra, profesora Edmunda Ziemeļa, premjerministra Ādolfa Bļodnieka, diplomātu brāļu Tepferu, dzejnieka Stērstu Andreja un Elzas Stērstes, kā arī vēl daudzu citu ievērojamu cilvēku vārdi.

Izdevumā informācija ir latviešu un angļu valodā. Tās izdošanu finansiāli atbalstīja divas pašvaldības – Bauskas un Vecpiebalgas. No Bauskas novada domes tika atvēlēti 300 eiro. Z. Beinerts četras grāmatas dāvāja Bauskas Centrālajai bibliotēkai. Šie izdevumi glabāsies bibliotēkās Vecsaulē, Jauncodē, Ceraukstē un Rītausmās.

Vairāk lasiet laikraksta «Bauskas Dzīve» drukātajā versijā piektdien.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

nesaprotu

Ja jau tā ir Bauskas Centrālā bibliotēka, tad kādēļ tajā nebūs neviena šīs grāmatas eksemplāra?

pirms gada, 2018.03.22 17:46

bibliogrāfe

Bauskas Centrālajā bibliotēkā šī grāmata bija iegādāta vēl pirms šī pasākuma.

pirms gada, 2018.03.22 21:49

Varimants Plūdons

Apsveicu Zigurdu Beinertu un izsaku lielu paldies par milzīgo darbu.

pirms gada, 2018.03.22 17:51

Vietējās ziņas